R.Paulauskas apie moterų rinktinę: šilutiškio M.Šerniaus paskyrimas buvo geriausias LKF sprendimas

serniusTrenerio teigimu, po to, kai šių metų pradžioje rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas iš Šilutės kilęs vos trisdešimties metų krepšinio specialistas Mantas Šernius, tapęs jauniausiu visų laikų treneriu, vadovaujančiu rinktinei, moterų rinktinė turi visus šansus vėl sugrįžti į šlovės viršūnę.

Buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategas Rūtenis Paulauskas teigiamai vertina poslinkius moterų krepšinyje.

„Manto Šerniaus paskyrimas buvo geriausias Lietuvos krepšinio federacijos sprendimas, koks tik galėjo būti, – sako R.Paulauskas. – Federacijai reikėjo daug drąsos paskiriant tokį jauną specialistą į tokias atsakingas pareigas. Tačiau būtent to moterų krepšiniui ir reikia: jaunų, ambicingų, idėjų turinčių žmonių.“

Žinia, Lietuvoje moterų krepšinis – kaip tolimas vyrų krepšinio giminaitis. Mažai kam įdomus, nepopuliarus, nepatraukiantis masių dėmesio. Matydama tuščias sales per moterų komandų rungtynes, LKF moterų krepšinio populiarinimą iškėlė kaip vieną prioritetinių tikslų. Šiuo metu Europos čempionato atrankoje kovojanti Lietuvos moterų rinktinė pasirinkta būti vedliu į populiarumą.

LKF sprendimas rinktinės vairą šių metų pradžioje patikėti jaunam strategui M.Šerniui sulaukė daug prieštaringų vertinimų, tačiau R.Paulauskas teigia jau pastebintis teigiamus pokyčius rinktinėje.

„M.Šernius pasikvietė į rinktinę Marijoną Petravičių, Vytautą Valiulį, daug dėmesio skyrė individualioms treniruotėms. Nors aš manau, kad per tokį trumpą laiką kažko išmokyti be galo sunku, bet tai labai teigiamas dalykas ateičiai. Treneris parodė žaidėjoms, kaip jos turėtų dirbti viso sezono metu“, – iš šalies vertino R.Paulauskas, kuris yra dirbęs kartu su  M.Šerniumi moterų rinktinėje, todėl žino jo galimybes.

Tiesa, nors ir matydamas teigiamus poslinkius, buvęs rinktinės strategas R.Paulauskas komandos į aukštumas kelti neskuba. Jis pabrėžia, kad jei nebus pergalių ir rezultato, visas teigiamas įdirbis moterų rinktinėje  gali labai greitai subliūkšti.

R.Paulauskas užsiminė, kad asmenybių paieškos dabar turėtų būti sukoncentruotos ir žaidėjų tarpe, nes žiūrovai ateina pažiūrėti ne tik laiminčios komandos, bet ir krepšinį žaidžiančių žvaigždžių.

Šiuo metu Sostinės krepšinio mokykloje sporto direktoriaus pareigas einantis R.Paulauskas praėjusį savaitgalį Klaipėdoje surengė treniruotę projekte „Samsung karta“ dalyvaujantiems jauniesiems krepšinio talentams.

Dirbdamas su augančia nauja krepšininkų pamaina R.Paulauskas ypač akcentavo kamuolio perdavimo kokybės reikšmę šiuolaikiniame krepšinyje. Pasak trenerio, tiek stebint krepšinio rungtynes didžiosiose arenose, tiek mokyklų sporto salėse didžiausią nerimą kelia tai, kad žaidėjai neturi gerų kamuolio perdavimo įgūdžių.

„Išmokti šio krepšinio elemento dažniausiai paliekama pačiam vaikui. Kol žaidėjas žaidžia Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), savo komandoje, kurioje jo pagrindinis uždavinys yra pelnyti daug taškų, tol spragos perduodant kamuolį neišryškėja. Viskas pasikeičia tokių projektų metu, kuomet į vieną vietą susirenka gabiausi vaikai. Čia jau reikia dalintis kamuoliu ir tuomet pasipila elementarios klaidos“, – po treniruotės mintimis dalijosi treneris.

Lietuvos edukologijos universitete dėstantis R.Paulauskas jauniesiems krepšininkams taip pat pravedė jo asmenine patirtimi paremtą paskaitą, kurios metu palietė tokias jautrias temas sporte, kaip lažybos, smurtas bei žvaigždžių liga. Vaikinams buvo sumodeliuotos situacijos, o po to klausiama, kaip jie elgtųsi, jei patys atsidurtų tokiose situacijose.

Klaipėdoje savaitgalį vykusios projekto „Samsung karta“ įgūdžių tobulinimo sesijos metu dalyviai taip pat lankėsi neįgaliųjų užimtumo centre „Klaipėdos lakštutė“, kuriame bendravo su neįgaliaisiais, mėtė su jais į krepšį, nuvežė dovanų – krepšinio kamuolių. Na, o vakare buvo surengtos draugiškos rungtynės su Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komanda.

Jaunuosius krepšininkus globojančio projekto ambasadorius krepšinio ekspertas Linas Kvedaravičius džiaugėsi besibaigiančiu antruoju projekto sezonu ir jo dalyviais. Jo teigimu, žaidėjai ūgtelėjo ne tik ūgiu, bet ir mąstymu. Prie to prisidėjo projekto įvairiapusiškumas rengiant ne tik treniruotes su garsiausiais šalies krepšinio specialistais, bet ir įdomios paskaitos, socialinę atsakomybę skatinanti veikla.

„Vaikai suprato, kad gyvenime svarbu ne tik krepšinis. Šiandien mes buvome neįgaliųjų centre, ten jie pamatė, kad yra kitokių žmonių, gyvenančių kitomis sąlygomis. Taip jie ugdomi įvairiapusiškai ir tai labai jaučiasi jų bendravime, – teigė L.Kvedaravičius. – Manau, kad 80 proc. šiame projekte dalyvaujančių jaunųjų krepšininkų bus ne tik Lietuvos rinktinės kandidatai, bet ir žaidėjai. Šiame projekte jie susibendravo, pažino vienas kitą, sužaidė daug rungtynių kartu. Rinktinė susirenka iki čempionato likus mėnesiui, o šie vaikinai bendravo visus metus ir tai yra puiki pradžia Lietuvos rinktinės formavime.“

Antrasis projekto „Samsung karta“ sezonas finišuos liepos mėnesį stovykla pajūryje.