R.Radavičius – geriausias šalies iki 15 metų sunkiaatletis

sunkioji Lukas Kordusas Rokas Radavicius ir Martynas JurgutisMarijampolėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų sunkiosios atletikos čempionato finalai, kuriuose varžėsi 71 sportininkas iš visos Lietuvos.

Jame dalyvavo ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai, kuriuos treniruoja Laimis Ličinchai ir Liudas Čičirka. Pavyko parsivežti ne tik du aukso ir bronzos medalius, bet turime ir geriausią šalies sunkiaatletį iki 15 metų – Roką Radavičių.

Geriausias šalies sunkiaatletis

62 kg svorio kategorijoje rungėsi 22 dalyviai. R.Radavičius dar priklauso jaunučių grupei, bet, trenerių manymu, jis jau buvo pasiruošęs dalyvauti ir jaunių iki 15 m. sunkiosios atletikos čempionate. Treneriai nesuklydo, Rokas įveikė visus varžovus, išrovęs 73 kg, išstūmęs 95 kg ir dvikovėje surinkęs 168 kg tapo čempionu.

Rokas jaunių čempionate stūmimo veiksme (išstūmė 95 kg) pagerino Lietuvos jaunučių rekordą.

Sunkiaatlečiai reitinguojami pagal asmeninio svorio ir iškelto svorio santykį, taikant Sinklerio lentelę. Pagal šio reitingavimo metodą paaiškėjo, kad R.Radavičius, surinkęs 252,6 taško, yra geriausias šalies iki 15 metų sunkiaatletis.

Ketvirtą vietą pagal Sinklerio lentelę užėmė šilutiškis Lukas Kordušas, surinkęs 237,1 taško.

Lukas taip pat pasipuošė ir aukso medaliu. Jis 58 kg svorio kategorijoje (dalyvavo 20 sportininkų) sugebėjo išrauti 70 kg (pakartojo Lietuvos jaunučių rovimo rekordą), išstumti 85 kg ir dvikovėje surinkti 155 kg.

Dar vienas Šilutės sporto mokyklos auklėtinis pasiekė gan neblogą rezultatą. Iš 12 dalyvių 66 kg svorio kategorijoje mūsiškis Martynas Jurgutis užėmė trečią vietą (65+80=145) nusileisdamas tik dviem klaipėdiečiams.

Pridėjo taškų komandai

Dar vienam šilutiškiui – Justui Praspaliauskui buvo prognozuotas medalis, bet jam skaudėjo petį ir jis nesusitvarkė su pradiniu svoriu.

Bet, kaip bebūtų, jo ir kitų mūsų sunkiaatlečių, neiškovojusių medalių, pastangos pridėjo taškų į bendrą komandos įskaitą.

Tad Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos komanda iš 16 dalyvavusių komandų užėmė 6 vietą, surinkusi 205 taškus.

R.Radavičius ir L.Kordušas yra įtraukti į Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinę ir šiuo metu intensyviai ruošiasi Europos jaunučių čempionatui, kuris vyks balandžio pabaigoje Lenkijoje.