R. Škadauskui – sidabro ir bronzos medaliai

Skadauskas RomasVasario 15 d. Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko atviros Lietuvos lengvosios atletikos meistrų (veteranų) 2020 m. uždarų patalpų žiemos pirmenybės. Šilutiškis Romas Škadauskas dviejose bėgimo rungtyse tapo prizininku.
Buvęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Šilutės 310 pėstininkų kuopos vadas, kapitonas R. Škadauskas išėjęs į atsargą nesėdi užsidaręs namuose. Jis dalyvauja bėgimo renginiuose, vykstančiuose įvairiuose Lietuvos kampeliuose ir skina laurus. Klaipėdoje vykusiame uždarų patalpų žiemos čempionate R. Škadauskas du kartus lipo ant garbės pakylos.

Nors R. Škadauskas dažniausiai dalyvauja vidutinio nuotolio – 5 ar 10 km bėgimuose, Klaipėdoje jis bėgo 1000 ir 3000 m 1000 m distanciją įveikęs per 3 min. 21,06 sek. šilutiškis užėmė III vietą, nusileidęs tik vilniečiui Gubertui Trubilai ir bėgikui iš Alytaus Dainiui Stravinskui.

3000 m bėgime Romui padėjo patirtis ir ištvermė. Jis šią distanciją nubėgo per 11 min. 18,45 sek. ir iškovojo sidabrą. Čia už jį greičiau bėgo tik latvis Guntaras Būmanis (Gintars Būmanis) – 11:04,69.

Bėgimo mėgėjai pasigenda bėgimo renginių Šilutėje, tad jiems reikia pakeliauti po Lietuvą. Telieka apgailestauti, kad Šilutėje „numirė“ bėgimas „Bėgame už Lietuvą“, tuo tarpu Mažeikiuose taip pat pavadintas bėgimas populiarėja. Jame dalyvauja tūkstančiai bėgimo mėgėjų ir profesionalų.

Smagu pasklaidyti lengvosios atletikos istoriją ir skaitytojams priminti, kad buvę šilutiškiai Gediminas Gruodis, Kęstutis Poteliūnas įrašyti į Lietuvos lengvosios atletikos dešimtuką per visą laiką. Gediminas 1974 m. 5000 m Rygoje (Latvija) nubėgo per 14:02.8, o 10 000 m Maskvoje (Rusija) 1973 m. nubėgo per 29:04.0. Negalime nepaminėti vilkytiškio Ruslano Seitkalijevo, kuris ne kartą apgynė čempiono titulą 100 km bėgime. Bėgimo mėgėjai linkę sakyti, kad geriausia treniruotė – varžybos.