Radailiuose riaumos dinozaurai

977029 196362833849441 2056929529 oBirželio pabaigoje Radailiuose duris atvers pirmasis Baltijos šalyse natūralaus dydžio dinozaurų parkas „Dinoparkas – Radailiai“. Naujame vaikų ir suaugusiųjų laisvalaikio praleidimo centre lankytojai galės ne tik apžiūrėti trisdešimt septynis skirtingų dinozaurų eksponatus, bet ir išgirsti jų riaumojimą ar kartu nusifotografuoti.

Idėja įrengti „Dinoparką – Radailiai“, pasak vieno iš savininkų bei įkūrėjų Andriaus Aušros, gimė neatsitiktinai, o atsižvelgus į tai, jog tokie parkai turi didžiulį pasisekimą kitose šalyse.

Didžiausias parke, priklausančiam Andriui ir Vitai Aušroms, eksponuojamas dinozauras – net 12 metrų aukščio ir 20 metrų ilgio, tačiau ne ką mažiau įspūdingais matmenimis pasigirti galės ir kiti parko „gyventojai“. Dalis jų riaumos ir judės, o su statiškaisiais lankytojai turės progą įsiamžinti.

Tokie parkai populiarūs Europoje. Kiekviena valstybė jų turi bent po vieną, kai kurios ir du. Artimiausias dinozaurų parkas yra įsikūręs Lenkijoje, apie 20 kilometrų nuo Opolės.dinozaur

Radailiuose šiuo metu kelių hektarų plote dinozaurai jau stovi sumontuoti, pasak A.Aušros, beliko tik sutvarkyti aplinką bei paruošti vaikščiojimo takelius.

Eksponatai į pajūrį atkeliavo iš Kinijos ir Lenkijos. Judančiuosius gamina tik kinai, o statiškųjų artimiausia gamykla – kaimyninėje Lenkijoje. Įkurti tokį parką užduotis nėra iš lengvųjų, kadangi vien dinozauro pagaminimas užtrunka apie du mėnesius, kiek daugiau nei trisdešimt dienų – jo atgabenimas laivu į Lietuvą.

„Parke bus galima vaikščioti tiek uždaroje aplinkoje, tiek atviroje laukymėje, du takeliai ves į mišką. Tai bus tarsi kitoniškas išvažiavimas į gamtą.

Manau, jog šis parkas taps reikšmingas visai Lietuvai. Ypač vaikų edukacine prasme – mokyklas ir darželius kviesime organizuoti įvairius užsiėmimus: vaikai galės išskaptuoti dinozaurą iš medžio, nulipdyti jį iš molio, nupiešti“, – sako dinozaurų parko įkūrėjas.