Rajone epidemiologinė situacija gerėja, bet atsipalaiduoti dar anksti

Sergamumo koronavirusu statistika Šilutės rajone gerėja: kasdien nustatoma vos po keletą naujų ligos atvejų, mažėja ir sergančiųjų, ir gydomų ligoninėje.

Šilutės ligoninėje padėtis vis dar išlieka įtempta: gruodžio 22 d. čia gydyti 9 COVID-19 sergantys pacientai, du iš jų – Reanimacijoje.

Teigiama atvejų dinamika leido Šilutės savivaldybei epidemiologiniame šalies žemėlapyje pereiti iš juodosios į raudonąją zoną. Visgi atsipalaiduoti nereikėtų, nes Lietuvoje, kaip ir užsienio valstybėse, plinta susirūpinimą kelianti omikron atmaina.

Artėjančių švenčių proga Šilutės ligoninės medikai primena pasirūpinti ne tik savo, bet ir artimųjų saugumu.

Nerimą kelią nauja atmaina

Antradienio parą Šilutės rajone buvo diagnozuota 19 naujų COVID-19 atvejų, šiuo metu serga 94 gyventojai. Sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis rajone yra 318,2 naujo ligos atvejo, tenkančio 100 tūkstančių gyventojų (Lietuvoje – 771,0). Teigiama dinamika epidemiologiniame šalies žemėlapyje Šilutei iš juodos zonos leido pereiti į raudonąją.

Gruodžio 22 dieną Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje buvo gydomi 9 pacientai, 2 iš jų – Reanimacijoje, abu jie nebuvo skiepyti. 1 iš 9 sergančiųjų buvo pasiskiepijęs. Ir nors yra užpildyta tik pusė kovidinių lovų, yra sunkių ligonių, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija, papildomas deguonies tiekimas.

„Nepaisant situacijos gerėjimo rajone, artimame užsienyje situacija įtempta, nauji atvejai registruojami šimtais, nerimą kelia sparčiai plintanti omikron atmaina. Laiko klausimas, kada ši atmaina pasieks mus, niekas negali pasakyti, koks bus jos poveikis žmogaus sveikatai“, – sakė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Gydytojas primena apie skiepų svarbą kovoje su koronavirusu. Nors skiepas neapsaugo nuo užsikrėtimo tikimybės, visgi tikėtina, kad paskiepytas žmogus sirgs lengviau, bus atsparesnis. Statistika rodo, kad paskiepyti asmenys serga lengvai ir retai patenka į reanimaciją. Ypač svarbu skiepytis įvairiomis lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, Šilutės rajone jau pasiskiepijo 23 229 gyventojai (62,6 proc.).

Linki šventes sutikti saugiai

„Noriu pasveikinti visus su artėjančiomis šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėmis ir palinkėti sveikatos, o tai reiškia – labiau saugoti save, vengti didesnių sambūrių, ilgesnio bendravimo be kaukių uždaroje aplinkoje“, – linki vyriausiasis gydytojas.

Ligoninės vadovas primena, kad Šilutės mobilus koronaviruso patikros punktas dirbs ir gruodžio 24 dieną iki 12 valandos.

Pajutus koronavirusui būdingus simptomus, visų pirma reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju, karščiuojant temperatūrą mušti tam skirtais vaistais. Jei pasijutote blogai, pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą. Atvykę medikai jūsų būklę įvertins, ir jeigu bus poreikis, atveš į COVID-19 skyrių.