Rajono abiturientai išlydėti gyvenimo uostų link

saules gimnPraėjęs savaitgalis daugelyje rajono gimnazijų paženklintas išleistuvėmis. Tai diena, kai abiturientai yra išbraukiami iš mokinių sąrašų, diena, kai po dvylikos metų ieškojimo, džiaugsmo, svajonių kūrimo, atėjo metas išsiskirti.

Penktadienį į gyvenimo plačiuosius vandenis išlydėti Žemaičių Naumiesčio gimnazijos 44, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 42, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro 63 abiturientai. Šeštadienį su 20-ąja laida, kurioje mokėsi 101 gimnazistas, atsisveikino Vydūno gimnazija. Vainuto gimnazijos 29-ių abiturientų išleistuvių iškilmės laukia liepos 15 dieną.

Išleistuvių renginiuose netrūko geros nuotaikos, emocijų, o stebėdami, kaip jų atžaloms įteikiami atestatai, laimės ašarą nubraukė ne vienas tėtis ar mama.

Pirmoji gimnazija atsisveikino su 70-ąja laida

Penktadienio popietę Šilutės Lietuvininkų gatvėje nusidriekė puošnių, linksmų žmonių minia. Ji pamažu žingsniavo į Šilutės kultūros ir pramogų centrą, kur laukė Šilutės pirmosios gimnazijos 70-osios laidos abiturientų pagerbimo ir brandos atestatų įteikimo šventė.pirmosios gimnz

Šiemet Pirmoji gimnazija į gyvenimą palydėjo 116 jaunų žmonių. Kreipdamasi į abiturientus, jų artimuosius, direktorė Laima Spirgienė sakė, kad jaunam žmogui eiti gyvenimo keliu labiausiai padeda tėvai, o mokytojai turi priedermę padėti užaugti ir bręsti.

Direktorė pasidžiaugė jaunų asmenybių pasiekimais. Per 2 metus, mokydamiesi III ir IV klasėse, šių metų abiturientai dalyvavo ir užėmė prizines vietas net 22-ose dalykinėse rajono olimpiadose. Į pažangiausių abiturientų dešimtuką šiemet gimnazistai netilpo – geriausių buvo net 15. Labai gerais metiniais vidurkiais mokslo metus baigė Guoda Pukelytė (vidurkis – 9 balai), Pijus Jakštas (9,1 b.), Inga Diniūtė (9,2 b.), Mantas Ežerinskis (9,2 b.), Gabrielė Macijauskaitė (9,2 b.), Agnė Girčiūtė (9,3 b.), Saulė Drakšaitė (9,3 b.), Rokas Miliauskas (9,3 b.), Živilė Buivydaitė (9,4 b.), Deimantė Žemgulytė (9,4 b.), Mintarė Norkutė (9,4 b.), Aneta Macijauskaitė (9,5 b.), Laura Saldauskaitė (9,5 b.), Martynas Jakas (9,8 b.) ir Donata Vaičiulytė, kurios metinis vidurkis – net 9,9 balo.

Sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus, surinkę po 100 balų, išlaikė 5 šios gimnazijos mokiniai.

Pagerbė stipendijomis

Abiturientus pasveikinti atvyko gimnazijos Garbės ambasadorius Marijus Budraitis, Seimo atstovai, rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Kreipdamasis į salėje sėdinčius jaunus žmones, kurie po kelių minučių savo rankose suspaus brandos atestatus, M.Budraitis linkėjo, kad į jų gyvenimą sukristų trijų žodžių derinys: NORIU, GALIU, TURIU. „Viskas prasideda nuo noro. Kai jis yra, atsiranda galimybės ieškojimas, po to ateina ir turėjimas“, – sakė jis.

Už pasiekimus, žinias bei aktyvią kultūrinę veiklą vienkartinėmis buvusių gimnazijos mokinių – verslininkų ir politikų – stipendijomis pagerbti keli abiturientai. M.Budraičio stipendija įteikta L.Saldauskaitei, kuri gimnazijos bendruomenę džiugino visuomenine ir kūrybine veikla. Seimo nario A.Skardžiaus  stipendija įteikta D.Žemgulytei, renginių organizatorei, idėjų autorei, tautinių šokių kolektyvo „Atlaja“ šokėjai. UAB „Klasmann-Deilmann“ atstovė Valerija Daukantienė įteikė stipendiją M.Jakui, žingeidžiam, nuolat ieškančiam mokslinių atsakymų ir kupinam idėjų abiturientui. Už puikius akademinius rezultatus ir aktyvią visuomeninę veiklą Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio stipendija įteikta Ingai Diniūtei. Stropiausiai bei sėkmingiausiai gimnazijos abiturientei D.Vaičiulytei įteikta Seimo vicepirmininko K.Komskio stipendija.

Išleistuvių šventėje skambėjo abiturientų Dovydo Stoškaus ir Vilmos Venckutės paruošti muzikiniai pasirodymai.  

vyduno gimnzIšlydėti vydūniečiai

Šeštadienį Vydūno gimnazijos abiturientams dangus tarsi pranašavo gerą gyvenimo derlių, pasitikdamas stipriai merkiančiu lietumi ir išlydėdamas su besišypsančia saule.

Šiemet Vydūno gimnazijos 20-ojoje laidoje mokėsi 101 abiturientas. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė pasidžiaugė puikiais jų pasiekimais. „Vydūniečiai šiemet išlaikė 432 egzaminus, iš jų 33 įvertinti aukščiau nei 90 balų. Septyniems abiturientams egzaminų brandos žinios įvertintos šimtukais“, – sakė direktorė.

Dviem abiturientėms – Mildai Gatelytei ir Augustei Norgėlaitei įteikti brandos atestatai su pagyrimu.

Vydūniečių brandos atestatų įteikimo ceremonijoje muzikos kūrinius dovanojo tarptautinio konkurso „Baltijos gintarėliai“ laureatė Meda Siliūtė ir dainuojamosios poezijos kūrėja, Šilutės meno mokyklos mokytoja Žydrė Adomaitienė.

Dauguma jau apsisprendė

Išleistuvių iškilmėse sutikti abiturientai noriai dalijosi ne tik šypsenomis, įspūdžiais, kuriuos patiria savo mokyklose paskutinį kartą, bet ir ateities planais.

Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientės Vitalija Kundrotaitė ir Laura Saldauskaitė atviravo, kad artėjant brandos atestatų įteikimo ceremonijai jaučiasi gerai. Tik šiek tiek merginas glumina mintis, kad ši diena su mokyklos draugais – jau paskutinė.
Viena sėkmingiausių šios gimnazijos abiturienčių Laura sakė, jog planuoja įgyvendinti nuo vaikystės puoselėtą svajonę – išvykti studijuoti į Angliją. Vitalija studijas rinksis arčiau, uostamiestyje, čia žada krimsti buhalterijos mokslus.

Vydūnietės Milda Banaitytė ir Augustė Norgėlaitė apie ateitį abi lyg susitarusios sakė, jog belaukdamos atestatų įteikimo ceremonijos jaučiasi gana keistai ir negali patikėti, jog ši diena – jau paskutinė mokykloje. O savo ateitį merginos sieja su Lietuva.
naumiescio gimnz
Džiugino abiturientų žinios

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gražus būrys abiturientų tradiciškai išlydėtas pačioje svarbiausioje miestelio vietoje – šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.

Šiuos mokslo metus švėkšniškiai abiturientai baigė gerais rezultatais. Tarp 42 jaunuolių – net du už brandos egzaminus gavo šimtukus – tai Rimantė Venckutė ir Benas Kakta. Benui buvo įteiktas atestatas su pagyrimu ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos fondo „Saulys fundation“ 1-oji premija (100 dolerių) už išskirtinius pasiekimus gamtamokslinėje srityje. 2-oji šio fondo premija (70 dolerių) įteikta abiturientei Inai Vaitiekutei. Be minėtų premijų, B.Kaktai taip pat buvo įteikta A.P.Jaso fondo premija (100 dolerių) už geriausias lietuvių kalbos ir literatūros žinias.

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientai savo išleistuves surengė mokykloje. Išskirtinio dėmesio šventės metu sulaukė Aurimas Rimkus, kuris laikė net 6 brandos egzaminus, o jų bendras vidurkis yra per 80 balų.

Susirinkę į Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro aktų salę šios švietimo įstaigos abiturientai taip pat neslėpė emocijų bei dėkingumo mokytojams, kurie lydėjo visus metus ir padėjo įgyti vidurinį išsilavinimą. Po šventinės ceremonijos kalbinti abiturientai Renad Seidamirov ir Tomas Stasiulaitis, jau spausdami rankose brandos atestatus, sakė, kad atėjo metas naujiems iššūkiams. Renadas net  pajuokavo, jog atėjo pats laikas ieškoti žmonos.

Daugiau Švėkšnos Saulės ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų išleistuvių nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume!

Daugiau Šilutės Vydūno gimnazijos išleistuvių nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume!

Daugiau Šilutės Pirmosios gimnazijos išleistuvių nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume!