Rajono krepšinio pirmenybės: Didžioji taurė – „Juknaičiams“, mažoji – „Germanikai“

dieduko taure juknaiciai I f6Šeštadienį pasibaigė Šilutės rajono krepšinio pirmenybės Usėnų Dieduko taurei laimėti. Čempionais tapo ir pereinamąją taurę iškovojo „Juknaičių“ vyrų krepšinio komanda, antri liko „Chamau“ (Vainutas), treti – Šilutės „Draugystė“.

Įdomu, kad komandos prizines vietas pasidalijo taip pat kaip ir 2012 metų rajono krepšinio pirmenybėse.

Bronzinė pergalė – „Draugystei“

Dėl III vietos kovojo „Draugystė“ ir „Rusnė“. Žaidimas buvo apylygis, pataikymo procentas panašus, krepšininkai ir prasižengė beveik vienodai. Tik rusniškiams labiau sekėsi atkovoti kamuolius tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu. Bet „Draugystė“ darė mažiau klaidų, tai ir atvedė juos prie pergalės – 82:77.

Rezultatyviausi buvo: „Draugystė“ –  E.Butvydas (24 taškai), K.Jakas (19); „Rusnė“ – P.Jonikas (17), L.Ulevičius (16).
Prieš finalines varžybas vyko tritaškių metimų ir dėjimo į krepšį konkursai. Jėgas išbandyti užsiregistravo nemažai dalyvių.

Tritaškių metimų rungtyje varžėsi net 14 krepšininkų. Nugalėjo A.Juknius, antras liko A.Pauparis (abu iš „Chamau“), trečias -L.Bulsis („Juknaičiai“).

Dėjimo į krepšį rungtyje išbandyti jėgas panoro tik septyniese, nes ne visi geba įdėti į krepšį iš viršaus. O konkurse neužtenka tik įdėti, reikia dar kuo įdomiau, gražiau tai padaryti.

Geriausiu buvo pripažintas L.Lidžius iš „Gluosnio“ komandos, toliau išsirikiavo D.Zemliauskas bei M.Jucikas (abu iš „Chamau“).

dieduko taure chamau II  f2Abi komandos vertos čempionų vardo

Dėl pagrindinio prizo – rajono krepšinio pirmenybių Usėnų Dieduko taurės bei didžiojo piniginio prizo kovoti susitiko „Juknaičiai“ ir „Chamau“.

Pilnutėlės žiūrovų salės galėtų pavydėti ir Nacionalinės krepšinio lygos „Šilutės“ krepšininkai: jie tokio palaikymo gal buvo sulaukę tik kartą per visą sezoną. Na bet čia ne apie juos…

Pirmosios rungtynių minutės buvo „į vienus vartus“. „Chamau“ I kėlinį lėkė lyg ant sparnų ir 4-ąją minutę jau pirmavo 0:16.

Vainutiškių sirgaliai, apsirengę originaliais marškinėliais, vėl iškabino plakatą (kaip ir pernai) „Chamau“, gerai pavarykit!!!“ ir iš visų jėgų palaikė „Chamau“.

„Juknaičių“ krepšininkai pradėjo nerimauti: negi taip gėdingai ir baigsis rungtynės? Juk jie nuo pirmųjų pirmenybių rungtynių kalbėjo, kad taps čempionais. Šaunu, kad į kėlinio pabaigą jie pabudo ir sušvelnino rezultatą. Po I kėlinio buvo 20:21, bet vis dar pirmavo „Chamau“.

II kėlinyje tai viena, tai kita komanda išsiverždavo į priekį. Įtampa kilo kiekvieną sekundę, mažiausia klaidelė galėjo apversti viską aukštyn kojom. Vos vienai komandai suklydus, kita tuo pasinaudodavo ir išsiverždavo į priekį. Po 2 kėlinių švieslentė rodė 41:43 „Chamau“ naudai.

III kėlinį „Juknaičiams“ sunkiai sekėsi tolimi metimai, bet komandą gelbėjo šauni trijulė R.Bražas, R.Šmitas ir A.Misius. Jie baudos aikštelėje po varžovų krepšiu darė ką norėjo ir vainutiškiams sunkiai sekėsi juos sustabdyti.

„Chamau“ dažnai atakas baigdavo greitai, bet taip pat dažnai ir klydo. Juos gelbėjo varžovų baudos – mėtydami baudas D.Zemliauskas ir M.Jucikas taškus rinko, bet po 3 kėlinių vienu tašku „Chamau“ atsiliko nuo „Juknaičių“ – 70:71.

Lemiamas kėlinys

IV kėlinyje buvo visko: žaidėjų bei žiūrovų nepasitenkinimo teisėjais, rėkavimo, stumdymosi ir t.t. „Juknaičiams“ buvo šokas, kai komandos aukštaūgis A.Bulsis gavo 5 pražangas ir paliko aikštelę. A.Bulsis komandai buvo labai naudingas, kai reikėdavo atkovoti kamuolius po krepšiu.

Bet tai buvo ne vienintelis juknaitiškių praradimas. Po kelių minučių ant suolelio sėdo dar vienas aukštaūgis – A.Misius, taip pat gavęs 5 pražangas. „Juknaičiai“ liko be dviejų aukštaūgių. Krepšininkų veiduose matėsi nerimas.

Likus žaisti 1 minutei, vainutiškiai dar pirmavo 1 tašku. Bet paskutinės jų atakos buvo nerezultatyvios. Dvi baudas įmetė „Juknaičių“ žaidėjas A.Kuncaitis ir išvedė savo komandą į priekį. „Chamau“ dar bandė stabdyti laiką baudomis, bet varžovai nebuvo prasižengę 4 kartus, tad „Juknaičiai“ tiesiog išlaikė kamuolį paskutines kelias sekun- des ir laimėjo ne tik rungtynes (87:86), bet ir Didžiąją taurę.

Rezultatyviausiai žaidė: „Juknaičiai“ – R.Bražas (23), R.Šmitas (22), A.Misius (20); „Chamau“ – M.Jucikas (31), D.Zemliauskas (19), A.Juknius (17).

Mažoji taurė – „Germanikai“

Šeštadienio rytą vyko dar vienos rungtynės – kovoti dėl Mažosios taurės susitiko „Germanika“ ir „Gluosnis“.
„Gluosnio“ vyrai atkrintamąsias rungtynes laimėjo be kovos – „Pilupio“ krepšininkai nesusirinko. „Germanika“ teisę kovoti dėl Mažosios taurės iškovojo nugalėjusi „Šilutės šamų“ veteranus.

O kovoje dėl Mažosios taurės „Germanika“ vėl laimėjo, įveikusi „Gluosnį“ 85:82.

Rezultatyviausi žaidėjai: „Germanika“ – „legionierius“ N.Saldauskas (26), P.Gelžinis (21); „Gluosnis“ – L.Lidžius (23), E.Ivanovas (18), K.Rauktys (16).