Rajono mokinių sporto žaidynėse paaiškėjo stipriausios mokyklos

sporto zaidynes pamario komandaŠilutės sporto mokykla šeštą kartą organizavo rajono mokinių sporto žaidynes, kurios šiemet skirtos paminėti Šilutės sporto mokyklos 60-metį.

Po visų rungčių paaiškėjo, kad iš 8-ių pagrindinių mokyklų stipriausi yra Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai, o iš 5-ių gimnazijų Didžiąją nugalėtojų taurę gavo Šilutės pirmoji gimnazija.

Sportiškiausi – pamariškiai

Dalyvauti sporto žaidynėse užsiregistravo devynių pagrindinių mokyklų komandos: Katyčių, Kintų, M.Jankaus, Pamario, Juknaičių, Usėnų, Saugų, Vilkyčių ir Traksėdžių pagrindinės mokyklos. Tačiau organizatorius nuvylė Traksėdžių mokykla, kuri žaidynėse nepasirodė.

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis pasveikino sportininkus ir jų mokytojus bei aistruolius, palinkėjo gražių varžybų ir sporto žaidynes užbaigti be traumų. Jis paprašė 5-ųjų sporto žaidynių nugalėtojus – M.Jankaus pagrindinės mokyklos atstovus, skambant Lietuvos himnui iškelti trispalvę, ir 2016 m. sporto žaidynės buvo atidarytos.

Mokiniai varžėsi futbolo, krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos, virvės traukimo ir  pavasario kroso rungtyse. Vaikinų pamėgta sporto šaka – futbolas sulaukė ne tik daug dalyvių, bet ir žiūrovų. Tarp 8 komandų stipriausia buvo Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda, II vieta džiaugėsi M.Jankaus pagrindinė mokykla, treti – Usėnų futbolininkai.sporto zaidynes 1 gimnazija

Teniso aikštelėje buvo žaidžiamas 3×3 krepšinis. Tarp vaikinų stipriausi buvo Pamario mokiniai, antri – usėniškiai, treti – kintiškiai. Tarp merginų pirmavo Katyčių, Usėnų ir Kintų mokyklos.

Tinklinio varžybose dalyvavo tik merginos. Geriausiai žaidė Pamario atstovės, antros liko Katyčių tinklininkės, trečios – kintiškės.

100 m bėgimo rungtyje merginų grupėje greičiausia buvo M.Jankaus mokyklos mokinė Samanta Anochinaitė, II ir III vietų medaliai atiteko Pamario mokyklos atstovėms Beatričei Kalvaitytei ir Emilijai Saudargaitei. Vaikinų grupėje 100 m distanciją greičiausiai įveikė kintiškis Laimonas Jucius, antras finišavo vilkytiškis Mantas Rudzevičius, trečias – kintiškis Žilvinas Mockus.

400 m distancijoje mergaičių grupėje: I v. – Gerda Bartkutė (M.Jankaus pagr.), II v. – Dija Jasaitytė, III v. Neringa Zuprelytė (abi – iš Pamario pagr.). Vaikinai: I v. – Justas Budrikas (M.Jankaus pagr.), II v. – Tadas Bružas (Vilkyčiai), III v. – Robertas Miliauskas (Pamario pagr.).

Estafetiniame 4×100 bėgime pirmi finišavo M.Jankaus mokiniai, antri -pamariečiai ir treti – kintiškiai.
Lengvosios atletikos varžybas laimėjo Pamario pagr. mokyklos mokiniai, II vieta atiteko kintiškiams, III vieta – M.Jankaus pagr. mokyklai.

Virvės traukimo komandą sudarė 3 merginos ir 4 vaikinai, stipriausia buvo M.Jankaus pagrindinės mokyklos komanda. Antri liko katytiškiai, treti -usėniškiai.

Į bendrą įskaitą buvo įtraukti ir prieš porą savaičių vykusio pavasario kroso rezultatai. Greičiausi buvo Katyčių bėgikai, antri – kintiškiai, treti – M.Jankaus mokyklos bėgikai.

Sportiškiausia tarp pagrindinių mokyklų pripažinta Šilutės Pamario pagrindinė mokykla (129 tšk.), antri – Katyčių (126), treti – Usėnų atstovai (120 taškų).

Nugalėjo Pirmoji gimnazija

Gimnazistų žaidynėse varžėsi Žemaičių Naumiesčio, Šilutės pirmosios, Švėkšnos „Saulės“, Vainuto ir Vydūno gimnazijos.

Krepšinio varžybose I vietą užėmė Vydūno gimnazijos merginos, II vietą – Šilutės pirmosios gimnazijos, III vietą – Švėkšnos gimazistės. Berniukų grupėje pirmi buvo vydūniečiai, antri – Šilutės pirmosios gimnazijos, treti – Vainuto atstovai.

Per tinklą mušinėti kamuolį geriausiai sekėsi naumiestiškėms, II vieta atiteko Vydūno gimnazijos, III vieta – Šilutės pirmosios gimnazijos merginoms.

100 m distanciją bėgusių merginų grupėje nugalėjo Giedrė Vytuvytė (Šilutės pirmoji gimn.), II v. – Aušra Klusaitė (Švėkšna), III – Paulina Gedvilaitė (Vydūno gimn.). Vaikinų grupėje nugalėjo Deimantas Čiupinas iš Pirmosios gimn., II v. užėmė Dovydas Maciukevičius (Vydūno gimn.) ir III vietą – Džordanas Kinčius (Švėkšna).

400 m distanciją bėgusių mergaičių grupėje greičiausia buvo Pirmosios gimnazijos bėgikė Kristina Jašauskaitė, II vieta atiteko vydūnietei Emilei Balodytei, trečia – Aistei Noreikaitei (Pirmoji gimn.). Vaikinų grupės nugalėtojai: I ir II vietas užėmė Jokūbas Tubutis ir Robertas Petraitis iš Pirmosios gimnazijos, III vietą –  Kęstutis Mickus (Švėkšna).

Estafetiniame 4×100 bėgime greičiausia ketveriukė buvo Pirmosios gimnazijos, antra – Vydūno gimnazijos ir trečia – Švėkšnos komanda.

Virvės traukimo rungtis visada būna smagiausia – čia daugiausia emocijų ir žiūrovų. Geriausiai sekėsi Žemaičių Naumiesčio virvės traukikams, antri buvo Pirmosios, treti – Vainuto gimnazijų atstovai.

Krose geriausiai pasirodė švėkšniškiai, antri – Pirmosios gimnazijos, treti – Žemaičių Naumiesčio gimnazistai.

Suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet (kaip ir praėjusį kartą) geriausiai pasiruošė Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai, bendroje įskaitoje surinkę 136 taškus. Antri liko vydūniečiai (130 tšk.), treti – naumiestiškiai (127). Švėkšnos moksleiviams teko tenkintis IV vieta, penkti liko vainutiškiai.

Šilutės sporto mokykla nugalėtojus apdovanojo taurėmis ir medaliais.  Sporto žaidynės vyksta kas 2 metus, tad dabar jos įvyks 2018 m. Yra laiko komandoms pasiruošti ir siekti sportiškiausios mokyklos vardo.