Rajono mokinių taryba Kovo 11-ąją paminėjo su jaunaisiais šauliais

mokiniu taryba ir sauliai 1692532636Mylėti ir saugoti tėvynę svarbu nuo jaunų dienų. Dar svarbiau, kai šie patriotiniai jausmai pradedami ugdyti mokykloje ir tampa gražiu bei užkrečiančiu pavyzdžiu kitiems.

Kovo 11-osios išvakarėse pasidžiaugti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, pasikalbėti apie kario pašaukimą į Šilutės viešosios Fridricho Bajoraičio bibliotekos kultūrinę palėpėlę kvietė Šilutės rajono mokinių taryba. Renginyje taip pat dalyvavo Klaipėdos apskrities jūros šaulių rinktinės Šilutės 8-osios kuopos jaunieji šauliai, jų vadas Donatas Jaunius, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vida Kubaitienė bei jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Simona Skuodaitė.

Apie jaunųjų šaulių veiklą: mokymus, stovyklas, žygius, susirinkusiesiems trumpai papasakojo Šilutės 8-osios šaulių kuopos vado pavaduotojas Rolandas Gudaitis. Vėliau žodis buvo suteiktas ir pačiam vadui D.Jauniui, kuris pasidžiaugė jaunaisiais šauliais, jų norais ir siekiais. Kaip pavyzdžiu vadas paminėjo naumiestiškį jaunąjį šaulį Vilių Vaivadą. Šis vaikinas kovo 10-ąją, valstybinės šventės išvakarėse, į savo gimnaziją atvyko pasipuošęs šaulio uniforma. Tai, anot D.Jauniaus, gražus ir užkrečiantis jaunuolio pavyzdys, kuris parodo tikro jauno kario patriotinius jausmus.

D.Jaunius taip pat pasinaudojo neeiline proga ir su artėjančiu 15-uoju gimtadieniu pasveikino vieną iš aktyviausių kuopos narių Vidmantą Činauską. Šis jaunasis šaulys savo gimtadienį švenčia kartu su laisva Lietuva –  Kovo 11-ąją.

Popietės metu buvo surengta linksma viktorina, skirta Kovo 11-ajai: kiekvienas viktorinos dalyvis asmeniškai turėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su Lietuvos istorija.

Saldžiu prizu už puikų Lietuvos istorijos išmanymą apdovanotas viktorinos dalyvis Tadas Cirtautas, Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus trečiokas. Žinoma, be dovanų neliko ir kiti popietės dalyviai.