Rajono mokyklose: pamokos ir nuotoliniu, ir mišriu būdais

Šilutės rajono mokyklose apsispręsta, kaip ugdymo procesas vyks šalyje paskelbus karantiną. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai ir toliau lankys mokyklas bei darželius įprastai. Iki lapkričio 29 d. vyresnieji Šilutės miesto mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, o kaimiškose vietovėse - arba nuotoliniu, arba mišriu būdu.

Penktadienį koronavirusas buvo nustatytas Žibų pradinės mokyklos mokiniui, kiek anksčiau susirgo ir vaikų darželio „Raudonkepuraitė“ auklėtinis. Keletas pavienių atvejų fiksuota ir kitose rajono mokyklose. Ir nors rajono mokyklose COVID-19 padėtis dar gana stabili, visi moksleiviai pamokų metu privalės dėvėti kaukes.

Rinkosi ir nuotolinį, ir mišrų mokymą

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad mažiausieji vaikai rajone bus mokomi įprastu – kontaktiniu būdu, o dėl 5 – 12 klasių moksleivių ugdymo sprendė pačios mokyklos.

„Ekstremalių situacijų valdymo posėdyje, komisija leido spręsti pačioms mokykloms, ar nuotolinį, ar mišrų ugdymo būdą tęsti. Mokyklos pasirinko pagal tai, kaip joms būtų geriausia“, – komentavo vedėja.

Šilutės miesto pagrindinės mokyklos ir gimnazijos ugdymą tęs nuotoliniu būdu, o kaimiškų vietovių mokyklose yra įvairių pasirinkimų – vienos taikys mišrų mokymo būdą, kitos – nuotolinį.

Kaip skelbiama Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos interneto svetainėje, dėl tolimesnio ugdymo formos pasirinkimo mokytojai ilgai diskutavo, o diskusija net peraugo į Mokytojų tarybos posėdį. Nuspręsta, kad iki lapkričio 29 d. gimnazijoje pamokos ir toliau vyks tik nuotoliniu būdu, 1 – 4 klasių mokiniai mokysis įprastai.

Tuo tarpu Vainuto gimnazija pasirinko mišrų mokymo būdą. 5 – 8 bei 1 ir 2 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, o III ir IV klasių gimnazistams pamokos vyks atskiruose mokyklos kabinetuose.

Situacija mokyklose stabili

Nuo spalio mėnesio koronaviruso atvejai buvo skelbiami tai vienoje, tai kitoje mokykloje. Pradžioje susirgo Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų moksleiviai. Atvejų buvo ir Vydūno bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijose, Katyčių pagrindinėje mokykloje susirgo darbuotojai.

Praėjusią savaitę susirgo darželio „Raudonkepuraitė“ auklėtinis, dėl ko izoliavosi 14 grupės vaikų. Šeši tos grupės vaikai ir toliau lanko darželį, nes nebuvo kontakte su sergančiuoju.

Penktadienį pranešta apie atvejį Žibų pradinėje mokykloje. Keturiolikai dienų izoliavosi susirgusio moksleivio klasė, ugdymas mokykloje vyksta toliau.

Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja D. Butvydienė COVID-19 sitauciją rajono mokyklose ir darželiuose vertina kaip stabilią. Daroma viskas, kad virusas neplistų, reguliuojami mokinių srautai, laikomasi kitų rekomendacijų.

Šįkart nuotoliniam ugdymui mokyklų bendruomenės pasiruošusios geriau nei pavasarį, dar vasarą vyko kursai mokytojams, peržiūrėta ugdymo medžiaga, priemonės.

Stebės mokinius, pamokose – kaukės

Kai kurių miesto mokyklų administracija dar penktadienį TAMO dienyne išplatino žinutę, kad nuotolinių pamokų metu moksleiviai privalės įsijungti vaizdo kameras. Taip pat, nuo lapkričio 9 d. mokiniai pamokų metu negali vaikščioti po miestą, parduotuves ir t.t. Policijos pareigūnai stabdys ir tikrins, dėl kokių priežasčių mokinys nedalyvauja ugdymo procese.

Tuo tarpu kontaktiniu būdu besimokantiems mokiniams, pamokų metu bus privaloma dėvėti apsaugines kaukes. „Kaukės bus privalomos visiems ugdymo įstaigose esantiems vaikams, vyresniems negu 6 metų“, – penktadienį šalies žiniasklaidos priemonėse pabrėžė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.