Rajono mokyklose: pirmokų daugėja, o bendras mokinių skaičius vis dar mažėja

2021 - 2022 mokslo metais rajono švietimo įstaigose mokysis tik 8 moksleiviais mažiau, nei ankstesniais metais. Užtat laukiamas tikras pirmokų proveržis – net 30 pirmokų daugiau.

Pastaraisiais metais pirmokėlių į rajono mokyklas ateidavo vis mažiau, bet kitais mokslo metais laukiama tikro jų proveržio – 30 pirmokų daugiau.

Tokius skaičius surinkusi Švietimo ir kultūros skyriaus vadovė Dainora Butvydienė pateikė juos rajono tarybos politikams.

Niekam ne paslaptis, kad jau daug metų moksleivių skaičiai rajono mokyklose mažėdavo ne dešimtimis, bet šimtais vaikų kasmet.

Švietimos ir kultūros skyriaus vedėja D. Butvydienė sakė, kad visų švietimo įstaigų vadovai jau atsiuntė 2021 – 2020 mokslo metų būsimų moksleivių sąrašus. Tad jau galima planuoti, kad kitais mokslo metais rajono mokyklose bus suformuotos 227 klasės, tai yra 1 klase daugiau nei šiemet. Nors bendras moksleivių skaičius bus 8 mažesnis.

Tikru šuoliu galima pavadinti į mokyklas ateinančių pirmokų skaičių. Jeigu praėjusiais metais į mokyklas atėjo 359 pirmokai, tai 2021 metų rugsėjį laukiama 389 pirmokėlių. Pažymėtina, kad pirmokų daugėja Šilutės miesto mokyklose. Šilutėje bus suformuota 11 pirmokų klasių – po 4 klases Pamario pagrindinėje ir Žibų pradinėje mokyklose ir 3 klasės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje.

Preliminari statistika rodo, jog panašus pirmokų prieaugis bus išsaugotas ir dar kitais mokslo metais.
Pagal surinktą informaciją, bendrojo ugdymo ir Rusnės specialiojoje mokyklose teks formuoti 227 klasių komplektus ir 29 priešmokyklinio ugdymo grupes. Numatoma, kad kitais mokslo metais bendrojo ugdymo mokyklose bus 7 jungtinių klasių komplektai (1 – 4 kl. – 4, 5 – 8 kl. – 3), ir Rusnės specialiojoje – 7. Siūloma nekomplektuoti klasių, mažesnių nei po 8 mokinius.

Konservatorė Sandra Tamašauskienė teigė, kad jai teko bendrauti su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Šiugždiniene. Ministrė informavo, kad ruošiamos tvarkos, kurios neleis jungtinėse klasėse mokyti 5 – 8 klasių moksleivius.

Švietimo skyriaus vedėja D. Butvydienė sakė, kad tokios naujos tvarkos dar neturi. Bet, jeigu bus tokie pakeitimai, tuomet ir bus galvojama kaip išvengti tokio amžiaus vaikų jungtinėse klasėse ir pavėžėti juos į kitas mokyklas.

Komercijos direktorius, korespondentas