Rajono seniūnijose: 2020-aisiais asfaltuotos gatvės, įvykę renginiai ir planai 2021-iesiems

Artinasi 2020-ųjų pabaiga. Visiems šie metai įstrigs atmintyje, kaip COVID - 19 pandemijos siautėjimo metai, kai teko mažinti bendravimą, susitikimus, atšaukti šventes, dirbti ir vadovauti nuotoliniu būdu t.t. Tačiau visi matė, kad Šilutės mieste ir seniūnijose darbai nesustojo. Kaip nebūtų keista, jiems vykdyti nepritrūko lėšų, laiku už atliktus darbus ir atsiskaityta.

Rajono seniūnai išvardijo nemažai šiemet seniūnijose padarytų darbų, taip pat pasidalijo planais, kas numatyta kitiems metams.

Rajono seniūnijų vadovų metų pabaigoje paprašėme paminėti po vieną, jų nuomone, šiemet atliktą svarbiausią darbą ar įgyvendintą projektą, o kartu pasidalinti planais, ką savo seniūnijose jie norėtų įgyvendinti kitais metais, kad jose gyvenantys žmonės pasidžiaugtų, gyventų patogiau, gražiau ir turiningiau.

        Raimondas STEPONKUS, Šilutės seniūnas:

– Nežiūrint, kad 2020-ieji buvo sudėtingi, kad juos lydėjo ir tebelydi COVID-19 pandemija, seniūnijoje buvo padaryta daug gerų darbų: išasfaltuotos Durpyno, Tulpių, Cintjoniškių, Ramučių gatvės, Lapalių gatvės atkarpa, gatvė sodų bendrijoje „Aušra“. Pagal projektą buvo pasodinami medeliai Melioratorių alėjoje, įvykdytas projektas Laučių kaime – įrengti sporto aikštynai, įrengtas pėsčiųjų takas Šilutė – Traksėdžiai, atnaujintas kalėdinis miesto papuošimas ir Šeimos skverelis.

2021 metais numatome užbaigti asfaltuoti Nemuno, M. Jankaus, Lauko, H. Zudermano, V. Kudirkos, Knygnešių gatves, atlikti rekonstrukcijos darbus Tulpių gatvėje, įrengiant pylimą. Numatyta Traksėdžių kaime sutvarkyti Šilojų gatvę su pėsčiųjų takais ir apšvietimu, sieksime atnaujinti ir miesto apšvietimą bei pėsčiųjų perėjas.

Dalia DROBNIENĖ, Rusnės seniūnė:

– Rusnės seniūnijoje darbai nenutrūko, viskas vyko kaip buvo suplanuota. Įrengtos 6 vaizdo kameros, kurios stebi pagrindines sankryžas, įvažiavimą ir išvažiavimą į miestelį. Už laimėtą piniginį prizą Nacionaliniame Lietuvos seniūnijų konkurse „Valstybę kuriame mes” pastatytos 8 medinės skulptūros, kuriomis grožisi visi, įvažiuojantys į miestelį. Gyventojus ir svečius pradžiuginome dviem naujais rožynais – pasodinta apie 160 vnt. rožių daigų.

Rusnės seniūnija 2020 metus, nepaisant COVID- 19 pandemijos, baigia su įvykdytais darbais ir be skolų, už ką esame dėkingi Šilutės savivaldybės administracijai. Ateinančiais 2021 metais mūsų darbus diktuos pandemijos situacija, pagal kurią ir gyvensime. Linkiu visiems kitais metais būti sveikiems.

Alfonsas ŠEPUTIS, Švėkšnos seniūnas:

– 2020 m. Švėkšnos seniūnijoje padaryta keletas reikšmingų darbų: išasfaltuota Vilkų kampo gyvenvietės gatvė (1,7 km), įrengtas apšvietimas Šalnos, Dariaus ir Girėno bei Maciejausko gatvėse, pastatytas ir pradėjo veikti naujas viešasis tualetas, suorganizuota šiek tiek kitokia – šviesos ir muzikos moliūgų žibintų šventė.

Darbų ir problemų 2021 m. metams netrūksta, tačiau sunku kažką planuoti, nes neaiški situacija. Norėtųsi išasfaltuoti keletą anksčiau suplanuotų tvarkyti gatvių, atnaujinti dar kai kurių gatvių apšvietimą.

 

 

Arvydas STONIS, Saugų seniūnas:

– Sudėtingi šie besibaigiantys metai. Tikrai jie nebuvo draugiški planuojant ir organizuojant susitikimus, šventes ir darbus. Nežiūrint į „nedraugišką“ metų aplinką, nuolat lydinčią mus, sunkiai, bet pavyko tęsti pradėtus darbus, veiklas ir žinoma, kurti viziją ateičiai.

Vienas iš gražiausių įgyvendintų projektų – šiaudinių skulptūrų pleneras Vilkyčiuose, kurio siela menininkas, seniūnaitis Darius Vilius. Džiugu, kad nors ir strigdami, bet sukosi festivalio „Muzikos malūnas“ sparnai su baigiamuoju festivalio akordu – „Degėsio dangava čėsne“.

Vienas iš skaudulių – kiekvieną vasarą pasikartojantis vandens stygius seniūnijos kapinėse. Įsisenėjusią problemą pavyko išspręsti. Darbai pradėti, juos baigsime pavasarį. Finansavimą vandentiekiui įrengti kapinėse skyrė seniūnijoje veikiančio vėjo jėgainių parko administracija. Kitais metais planuojame įrengti kapinėse automobilių stovėjimo aikštelę ir apšvietimą.

Džiaugiamės suremontuota Sakūtėlių kaimo Žolynų gatvės atkarpa, pagerinusia susisiekimą su daugiausia darbo vietų seniūnijoje kuriančia baldų gamintoja UAB „Germanika“ ir UAB „Vilkyčių mėsa“. Iki metų pabaigos bus baigtas ir Žemaitkiemio kaimo Bažnyčios gatvės asfaltavimas.
Žinoma, planuojame darbus kitiems metams, bet apie tai kalbėsime, kai džiaugsimės rezultatais. Tegul 2021-ieji bus stabilūs, atveriantys kelius į naujus susitikimus, darbų įgyvendinimą. Visai mūsų seniūnijos bendruomenei linkiu gražaus gyvenimo.

Antanas KLIŽENTIS, Kintų seniūnas:

– Norisi pasidžiaugti, kad ir sunkiais pandemijos metais pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Gautas finansavimas ir atlikti darbai atnaujinant asfaltbetonio dangą Pamario gatvėje, vedančioje į Kintų paplūdimį, baigiami Aušros g. Uogalių kaime asfaltavimo darbai.

Užsidarius Lietuvos valstybės sienoms, rekreacines teritorijas ir objektus aplankė gausus lietuvių turistų skaičius. Pavyko surengti ir ne vieną respublikinės reikšmės sporto renginį: „Kuršių marių plaukimo“ maratoną, bekelės bėgimą „Laukinis trail“, naktinį Lietuvos orientavimosi čempionatą.

Išlaikė išbandymus VšĮ „Kintai ARTS“ organizuojamas muzikinis festivalis, Kintų Vydūno kultūros centro emalio simpoziumas „Pamario ženklai“.

Kitais metais norime, kad būtų suprojektuota asfaltuoti gatvė su pėsčiųjų taku link Kintų krantinės Kuršių marių pakrantės. Be to, planuojame rekonstruoti Uogalių kaime Kuršių gatvę, o Sakūčiuose – Mažąją gatvę.

Nuoširdus ačiū visai bendruomenei ir rėmėjams.

Vitalijus MOCKUS, Vainuto seniūnas:

– Pagrindinis darbas COVID-19 pandemijos metu buvo, žinoma, socialinis. Buvo aktualu kuo skubiau organizuoti vienišų žmonių priežiūrą (nuvežti maisto, informuoti gydymo įstaigas ir kt.).

Mūsų seniūnijoje darbai nenutrūko, iš jų galima paminėti du svarbesnius. Tai Bikavėnų pėsčiųjų tako įrengimas ir Bikavėnų medicinos punkto perkėlimas į naujas, Savivaldybei priklausančias patalpas.
Taip pat džiaugiamės naujai išasfaltuota Graužinės gatve Vainuto miestelyje.

Kitais metais planuojame naujomis trinkelėmis iškloti dalį miestelio A. Baranausko gatvės šaligatvio ir išasfaltuoti šios gatvės pėsčiųjų taką, iškloti trinkelėmis takus senosiose Vainuto kapinėse, taip pat išasfaltuoti dalį Vyturio gatvės Bikavėnų kaime ir dalį Tujų gatvės Gorainiuose.

Alfredas GAUBYS, Juknaičių seniūnas:

– Juknaičiuose per 2020 metus buvo įrengtas paplūdimys ir vaikų žaidimo aikštelė prie ežeriuko, taip pat vaikų žaidimo aikštelė Juknaičių centre. Tai Juknaičių bendruomenės ir gyventojų nuopelnas. Buvo rašomi projektai ir gautos lėšos iš Savivaldybės ir Žemės ūkio ministerijos, prie projektų prisidėjo ir seniūnija.

Savivaldybė skyrė lėšų kultūros namų stogui sutvarkyti, nes po 2013 m. remonto stogas vis dar leido vandenį. Dirbdami karantino sąlygomis savo jėgomis pagerinome apšvietimą Pašyšių kaime.
Kitais metais, tikiu, gal nesumažės biudžeto asignavimai ir galėsime vykdyti mums pavestas funkcijas. Nors kalbama, kad po visų ribojimų mažėja ir biudžeto surinkimas. Manau išgyvensime ir gyvenimas grįš į normalų ritmą.

Algirdas RAUKTYS, Usėnų seniūnas:

– Usėnų seniūnijoje šiais metais sutvarkyta nemažai kelių: Usėnų gyvenvietėje Jazminų, Pirties ir Topolių gatvių dalys, Žemaitkiemio k. – Sodų g., Kavolių k. – Medeinos g. Usėnų gyvenvietėje sutvarkyta dalis gatvių apšvietimo kur dar buvo tamsu.

Sutvarkytas ir sporto aikštynas, tvarkoma poilsio zona su gyvenvietės tvenkiniu.
Kitais metais norėtume sutvarkyti gatvių apšvietimą Žemaitkiemio k., Tilto ir Mokyklos gatvėse.
Svajojam kaip nors išvalyti Veržės upelio dalį, tekančią per Usėnus.

Gražina KUNGIENĖ: Katyčių seniūnė:

– Katyčių seniūnijoje ir bendruomenėse vyko šie darbai: įrengti viešieji tualetai Katyčių seniūnijoje ir Stubriuose, taip pat sutvarkyta kanalizacija. Katyčių šarvojimo salėje sutvarkytos dvi patalpos (išlygintos sienos, išklijuotos grindų plytelės, išdažyta, pakeistos lauko durys). Atnaujinti Turgaus aikštėje esantys prekybos kioskai bei stogastulpiai.

Asociacija „Stubrių jaunimas“ vykdė tęstinį projektą „Sportuojanti bendruomenė“ ir įsirengė krepšinio aikštelę. Mokykloje įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Išasfaltuota Sirenos gatvė, valomi ir rekonstruojami melioracijos grioviai.

Kitais metais bus asfaltuojamos Gluosnių ir Pievų gatvės. Katyčių bendruomenė planuoja pastatyti lauko šviestuvus prie tvenkinio ir vaikų žaidimo aikštelės. Planuojame atnaujinti ir seniūnijos pastatą, sutvarkyti apleistą žemės sklypą prie Katyčių bendruomenės namų, pakeisti maldos namų langus.

Virginijus STASIULIS, Žemaičių Naumiesčio seniūnas:

– Per 2020 metus seniūnija padarė daug gerų darbų. Sutvarkyta dalis Sodų gatvės šaligatvio, miestelio civilinėse kapinėse nukirsti seni medžiai, o kiti nugenėti.

Per šiuos metus išasfaltuotos keturios seniūnijos gatvės: Degučiuose Pirklių ir Naujakurių, Žemaičių Naumiestyje – prie tvenkinio, Mindaugo gatvė. Pradėta tvarkyti Akacijų gatvė prie miestelio mokyklos darželio, kurioje bus įrengta ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Daug darbo ir sumanumo seniūnijos darbuotojai įdėjo organizuodami rajoninę Ūkininkų šventę.
Kitais metai tęsime pradėtus darbus, ir toliau gražinsime seniūniją. Norime asfaltuoti daugiau gatvių, kad gyventojai gyventų patogiau ir gražiau.

Noriu pasveikinti seniūnijos gyventojus su artėjančiomis šventėmis, palinkėti visiems sveikatos, ramybės ir susiklausymo.

Birutė POCEVIČIENĖ, Gardamo seniūnė:

– Kad gera ir saugu gyventi seniūnijos gyventojams būtų, pirmiausia reikalinga sutvarkyta infrastruktūra. Todėl seniūnija skiria didelį dėmesį, kiek leidžia lėšos, kelių priežiūrai ir remontui. Gardamo seniūnijoje vietinių kelių ilgis 148 km.

2020 metais išasfaltuotos dvi Gardamo gatvės – Šaulių ir Tenenio, Žakainių gyvenvietėje – Žalioji ir Daubų. Sutvarkyti kelkraščiai ir pažvyruoti vietinės reikšmės keliai Kukuiliškė – Bartininkai – Ramučiai, taip pat dalis kelio Žakainiai – Užtenenys – Ūta – Juškaičiai.

Šiemet baigta tvarkyti Gardamo mokyklos aplinka – nugriautas avarinis pastatas, išlyginta ir atnaujinta veja. Atnaujinta veja ir prie seniūnijos pastato, įrengti nauji požeminiai antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriai miestelyje.

2021 metais planuojame išasfaltuoti Gardamo Bažnyčios gatvę, rekonstruoti Gardame ir kitose gyvenvietėse gatvių apšvietimą, suremontuoti Gardamo kapinių vartus.

Komercijos direktorius, korespondentas