Rajono vadovai pagerbė moksleivius – savanorius

Šilutės krašto moksleiviai ir šiemet noriai dalyvavo savanorystės projekte, gražiai idėjai nesutrukdė nei karantino ribojimai, nei įtemptas pamokų tvarkaraštis.

Bendrai nuotraukai sustojo savanoriai, juos priėmusių organizacijų atstovai bei Savivaldybės vadovai

Šilutės rajono savivaldybėje vykusiame renginyje antradienį padėkota visiems jauniesiems savanoriams, o jie patys dėkojo juos priėmusioms organizacijoms. Renginio metu aiškėjo, jog savanorystė pamario krašte sparčiai populiarėja.

Liepos 20-tąją Šilutės rajono savivaldybėje įvyko savanorių ir jų kuratorių padėkos ir pagerbimo renginys. Visi savanoriai bei jų kuratoriai buvo apdovanoti padėkomis ir bendra nuotrauka prisiminimui.

Savanorystė Šilutės rajone sparčiai populiarėja. Pasak Šilutės mero Vytauto Laurinaičio, bendras savanorių skaičius jau labai arti šimto. Iš viso šiemet įvairiose įstaigose savanoriavo 20 jaunuolių, kurie savo noru be jokio atlygio dirbo, tuo pačiu mokydamiesi naujų dalykų.  Šiemet savanoriai turėjo galimybę rinktis vieną iš šių įstaigų: Šilutės Hugo Šojaus muziejaus, kamerinio dramos teatro, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Visuomenės sveikatos biuro, Socialinės globos namų, Socialinių paslaugų centro, Kintų pagrindinės mokyklos, Kultūros ir pramogų centro, VŠĮ „Šilutės beglobiai“, Vaiko gerovės ir globos centro.

„Šilutės naujienų“ kalbintas vienas iš savanorių Aušrys Andrijauskas sakė, kad savanorystės keliu pasuko dėl keleto priežasčių. „Aš norėjau sustiprėti tose srityse, kurias silpniau žinau. Atlikdamas savanorystę turėjau galimybę išmokti robotikos pagrindų, o tai ir labai gera praktika, patirtis, nes planuoju studijuoti inžinerijos sritį“, – sakė A. Andrijauskas.

Pasak Šilutės atviro jaunimo centro direktoriaus Rimvydo Petrauskio, savanorystė yra ilgas ir sunkus kelias. „Didžiuojuosi jaunimu, kuris atlaikė šį išbandymą ir tikrai džiaugiuosi jų patirtimi. Šiemet nei vienas savanoris nepalūžo, dirbo visus 6 mėnesius, nors tai tikrai yra labai daug“, – renginio pabaigoje reziumavo R. Petrauskis.

Viso renginio metu skambėjo Vyganto Stoškaus vadovaujamos jaunimo grupės gyvai atliekama muzika.