Ramučiuose pristatyta J.Degutytės kūryba

degutyte ramuciuose3Ramučių bibliotekos jaunieji skaitytojai susirinko į literatūros popietę „Debesų pilis“, skirtą lietuvių poetės, vėlyvosios lyrikos romantikės, vaikų literatūros kūrėjos Janinos Degutytės 90-osioms gimimo metinėms.

Popietės dalyviai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie J.Degutytės gyvenimą ir kūrybą. Poetė gimė 1928 m. liepos 6 d. Kaune, pirmą eilėraštį parašė būdama 10-ies metų. Anksti neteko mylinčio tėvo, nuo geriančios agresyvios mamos slėpdavosi bibliotekoje. Ten skaitydavo knygas tol, kol biblioteką uždarydavo. Poetė yra sakiusi: „Rašiau apie saulę, kurios nemačiau, kaip vaikystėje piešiau prie stalo sėdinčią šeimą, kurios nebuvo“.

Vaikai nustebo sužinoję, kad Leon Somov ir Jazzu atliekamos dainos „Rudens naktis sustojo“, kuri jiems labai patinka, žodžių autorė yra poetė J.Degutytė.

Poetė labai laukė Lietuvos nepriklausomybės, bet mirė 1990 m. vasarį, taip ir nesulaukusi kovo 11-osios.

Garsinius skaitymus pradėjo bibliotekininkė eilėraščiu apie Lietuvą „Mažutė“. Vaikai daugiausia pasirinko eilėraščius iš knygos „Debesų pilis“.
Iš LRT radijo aukso fondo buvo klausomos poetės J.Degutytės skaitomos eilės, įrašytos 1968 m.

Renginio metu pristatytos Ramučių filialo fonde esančios J.Degutytės knygos. Po to visi išskubėjo į lauką: piešė kreidelėmis, žaidė kamuoliu, išbandė bibliotekininkės padarytus domino. Susėdus prie stalo ir atsigaivinus arbūzu, vaikai prisiminė ir stalo žaidimus.

Smagu buvo pabendrauti, sužinoti daug naujo. Susitikimo metu jaunieji bibliotekos lankytojai apžiūrėjo Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Prie židinio“ kūrybinių darbų parodą „Mintys ir rankos kuria stebuklus“ (vad. Jolanta Maslauskienė).