Ramūs pašnekesiai Balčiuose

balciu bibliotekoje senjorai 0769Į F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Balčių filialą rinkosi kaimo senjoros – čia vyko popietė – ramūs pašnekesiai „Nutilo laukai, nutilo miškai“, skirta Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metams paminėti.

Skambant Vainuto vidurinės mokyklos dešimtokės Astos Jurkutės gitarai, bibliotekininkė pakvietė į bendruomenės „Kivylių žiburiai“ salę, nes bibliotekoje maža vietos. Čia Vainuto mokiniai, paruošti mokytojos V.Kubilienės, rodė spektakliuką pagal Astridos Lindgren knygą „Pepė Ilgakojinė“.

Bibliotekoje prie žvakių šviesos ir arbatos puodelio kalbėta apie vyresniąją kartą, kurią šiandien supanti aplinka nėra tokia draugiška ir patogi, kokios jiems norėtųsi. Pagyvenę žmonės, galima sakyt, yra užmiršti, retas kuris nori su jais leisti laisvalaikį.

Iš namų senjorus ištraukia du dalykai: bažnyčios lankymas kartą per savaitę ir apsipirkimas parduotuvėse. Reikėtų, jog vyresni žmonės turėtų įvairesnių užsiėmimų, kad nesėdėtų namuose, beprasmiškai laukdami kitos dienos.

Tautodailininkė Angelė Rauktienė skaitė savo kūrybos eiles, rankdarbių parodą pristatė Antanina Jakienė, prisiminimais apie vaikystę ir jaunystę, praleistą tremtyje, dalijosi Petronėlė Venckienė. Po gražių atsiminimų kraitės su malonumu visos užtraukė senovines dainas. Popietei baigiantis moterys nutarė, kad į tokius susitikimus reikėtų rinktis bent kartą per mėnesį, į juos kviestis ir jaunimą, kad vyresnieji galėtų perduoti savo patirtį ir išmintį, pamokyti įvairių amatų, kurie jau išlikę tik senolių atmintyje.