Ramutiškiai susitiko su regbio trenere

1 ramuciu_biblioteka_regbio_trenereŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko susitikimas su regbio trenere Austėja Minkevičiūte. Renginys, pavadintas „Regbis – daugiau nei sportas“ buvo skirtas Sporto metams paminėti.

Susitikimas pradėtas eilėmis apie sportą. Bibliotekininkė Raimonda Lomsargytė žiūrovams uždavė klausimus sporto tema, kalbėjo apie aukščiausius sportininkų siekius – dalyvauti olimpiadoje, apie sporto misiją – siekti aukštumų įveikiant pačiam save ne tik varžybų arenose, bet ir gyvenime.

Kvalifikuota trenerė, žaidėja, turinti 6 metų patirtį žaidžiant užsienyje ir Lietuvoje Austėja Minkevičiūtė su Dublino moterų regbio komanda apkeliavo visą Airiją, dalyvavo regbio turnyre Belgijoje. Grįžusi į Lietuvą, Šilutėje įkūrė Klaipėdos regbio klubo „Klaipėdos Kovas“ filialą. Trenerė pasakojo apie šį sportinį žaidimą, kurio tikslas – nunešti kamuolį į varžovų įskaitinį plotą arba įmušti į jų vartus. Žaidimo metu kamuolį, kuris yra ovalo formos, galima spirti į priekį, bet perduoti – tik atgal. Regbis turi futbolo, lengvosios atletikos ir imtynių elementų. Šis žaidimas yra kelių rūšių. Šilutėje žaidžiamas nekontaktinis regbis, kur komandos sėkmę lemia ne tik jėga, bet ir vikrumas.

Ramučiuose augusi Austėja Minkevičiūtė nuo vaikystės mėgo sportą, sandėlyje buvo įsirengusi sporto salę, skelbimais kvietė bendraamžius prisijungti. Užaugus meilė sportui nedingo. Dabar jos dvynukai sūnūs nuo mažų dienų domisi kamuoliu. Austėja juokavo, kad auga dar du žaidėjai regbio komandai. Pernai rudenį Lietuvos regbio atstovė tobulino savo žinias Romoje, jas panaudos savo veikloje.

Išklausę įdomaus pasakojimo, susitikimo dalyviai linkėjo trenerei sėkmės, jos komandai – daug pergalių, diskutavo apie fizinio aktyvumo naudą kūnui ir protui.