„Ramytė” reprezentavo Šilutę folkloro festivalyje Ispanijoje (foto)

ramyte 1Šilutės kraštotyros draugijos folkloro kolektyvas „Ramytė“ (vadovė Giedrė Pocienė) birželio 23 – 29 dienomis dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje „Alegria“ Kaleloje (Calella, Ispanija).

Kalela – kurortinis miestas netoli Barselonos. Čia, Viduržemio jūros pakrantėje, atostogauja turistai iš įvairiausių pasaulio šalių, todėl dažnai organizuojami įvairiausi festivaliai, koncertai. Vienas iš jų – ir minėtasis folkloro festivalis, į kurį buvo pakviesti 2 kolektyvai iš Lietuvos: „Ramytė“ ir „Gondinga“ (Plungė).

Kalelos gyventojai ir svečiai turėjo galimybę stebėti net 34 kolektyvų pasirodymus. Siauromis miesto gatvelėmis per šventės atidarymą nusidriekė net 1300 dalyvių įvairiaspalvė eisena. Be lietuvių savo tautos šokius čia šoko latviai, estai, rusai, ukrainiečiai, lenkai, slovakai, rumunai, kazachai, turkai ir net indoneziečiai bei meksikiečiai.

Visi koncertai vyko miesto centre, prie bažnyčios, po vakarinių mišių. Toks laikas pasirinktas neatsitiktinai: nebeplieskia karšta Ispanijos saulė ir pamaldų dalyviai maloniai papildo žiūrovų gretas. Įdomu grožėtis įvairiausių tautų šokiais, jų tautiniais kostiumais, skirtingais temparamentais.

Tiek festivalio dalyviai, tiek žiūrovai labai žingeidūs – domisi, iš kokios šalies, prašo nusifotografuoti, vizitinių kortelių. Taigi tiltai su kitais kolektyvais driekiasi labai greitai ir lengvai.

Festivalio dalyvių dienotvarkė nebuvo įtempta, užteko laiko ir pasimėgauti Viduržemio jūros bangomis, ir pakeliauti, ir ispanų virtuve pasimėgauti. Aplankėme Montserato vienuolyną ir jos garsiąją juodąją Madoną (šv. Marijos skulptūrą), pasigrožėjome kalnuotomis apylinkėmis, Žirono viduramžių senamiesčiu, o po festivalio porą dienų skyrėme Barselonos miesto įžymybėms.

ramyte 2ramyte 3ramyte 4

Smagu buvo stebėti Europos futbolo čempionato finalines varžybas ir ispanų džiaugimąsi iškovota pergale. Šis džiaugsmas triukšmingai liejosi visą naktį.

Esame laimingi ir išdidūs, kad tūkstantinėje festivalio eisenoje plevėsavo Lietuvos ir Šilutės rajono savivaldybės vėliavos. Esame džiaugsmingi ir įkvėpti naujų idėjų, kaip toliau populiarinti savo krašto folklorą. Esame nepaprastai dėkingi, kad visa tai galėjome patirti. O padėkoti norėtume pirmiausia Šilutės rajono savivaldybei už folkloro, kaip didžiausios tautos vertybės, pripažinimą ir jo perteikėjų bei puoselėtojų vertinimą.

Būtent tai pajutome gavę paramą įspūdingai kelionei. O žiūrėdami festivalio kolektyvų pasirodymus pastebėjome du dalykus: tikrąjį folklorą išstumia stilizuotasis, tačiau tiek žiūrovų, tiek pačių dalyvių tikrasis folkloras palydimas garsesniais plojimais.

Vadinasi, pasaulis dar atskiria tikruosius turtus. Taigi, mes dar tikrai turtingi ir pasauliui įdomūs. Todėl ir dėkojame visiems, kurie tai supranta ir remia – ačiū tariame UAB „Įtampa“, UAB „Šilutės automobilių keliai“, A. Budrikio IĮ bei AB „Šilutės baldai“.