Rankų dezinfekcinis gelis – ar jis padeda apsisaugoti?

Gyvename ganėtinai neramiu metu, kai daugelis žmonių stengiasi vengti išeiti iš namų. Dabar toks metas, kai turime būti itin atsakingi ir saugoti ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą.

Kadangi geriausia visuomet yra ligos išvengti nei ja persirgti, reikia imtis įvairių prevencinių priemonių kuo anksčiau. Todėl, tikrai verta pasirūpinti tuo, kad visuomet su savimi turėtumėte bent jau rankų dezinfekcinį gelį, apsaugines veido kaukes, vienkartines pirštines ar kitas antibakterines priemones.

Ko gero, daugeliui yra neįprasta ir sudėtinga nepamiršti pasiimti vienkartinių pirštinių einant į parduotuvę ar tik pasitaikius progai nusiplauti rankas su specialiu antibakteriniu muilu. Tačiau, ką tikrai kiekvienas gali padaryti, tai pasirūpinti tuo, kad rankinėje ar kišenėje būtų rankų dezinfekcinis gelis. Tai itin patogi priemonė, leidžianti greitai nusidezinfekuoti rankas ir nužudyti ant jų esančius virusus bei bakterijas. Puiku tai, kad galime su savimi nešiotis nedidelį kiekį rankų dezinfekcinio gelio ir jį naudoti kiekvieną kartą apsilankius tam tikrose viešosiose vietose.

Nors yra įvairių nuomonių šalininkų, visgi rankų dezinfekcinis gelis praverčia kiekvienam žmogui. Juo galima dezinfekuoti rankas prieš maistą, kai nėra galimybės nusiplauti rankų muilu ar po viešojo transporto. Jeigu ši priemonė taptų mūsų kasdiene rutina, mes visi kur kas rečiau sirgtume įvairiomis peršalimo ligomis.