Rašytoja iš Šilutės laimėjo valstybinę stipendiją

 

Igne 2Lietuvos kultūros taryba paskelbė 2019 m. individualių valstybinių stipendijų konkurso rezultatus. Stipendijoms gauti buvo pateikta 715 paraiškų, finansavimas paskirtas 260 architektūros, bibliotekų, cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros, fotografijos, kultūros paveldo, literatūros, muziejų, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, teatro sričių kūrėjų. Stipendijų programos tikslas – skatinti kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą. Stipendijos pradedamos mokėti nuo 2019 m. sausio (po 600 eurų per mėn.).

Literatūros veiklų sričiai buvo pateikta 113 paraiškų, iš kurių finansuotos 33 prozininkų, poetų, vertėjų paraiškos. Pasisekė ir šilutiškei Ignei Zarambaitei, kuriai skirta 9 mėnesių stipendija (iš viso 5 400 Eur) kūrybinei veiklai – grožinės literatūros kūriniams vaikams ir jaunimui rašyti. Minėtu laikotarpiu bus parašyta pasaka vaikams – antroji knygos „Emilio laiškas“ dalis ir kūrinys jaunimui.

Pirmoji autorės knyga „Emilio laiškas“ laimėjo 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso geriausio meto debiuto nominaciją, pateko į reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams 500-tuką, kurį atrinko Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi. Šios knygos ištraukos įtrauktos į antrokams skirtus leidyklos „Šviesa“ vadovėlius: Lietuvių kalba. II dalis (TAIP!) ir Skaitiniai.

I. Zarambaitė parašė knygas „Skudurinukė“, „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, o 2019 m. pradžioje pasirodys naujausia knyga vaikams „Stebuklingi senelio batai“. Ji jau gerai žinoma jauniesiems ir suaugusiems šilutiškiams, nes sėkmingai dirba F. Bajoraičio viešosios bibliotekoje. Pasak Ignės, bendraudama su žmonėmis ji turi galimybę pažinti daug skaitytojų, padėti rasti jiems tinkamą knygą, artimiau susipažinti su jais įvairių kūrybiškumo užsiėmimų metu, tuo pačiu semtis iš jų žinių ir kūrybinės energijos.