Raudonkepuriukai suruošė žvėreliams vakarienę

raudonkepuraie seria zvereliusŠilutės lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ ugdytiniai ir darbuotojai neabejingi gamtai. Renkamas maistas grupių „Maisto banke“, paberiami trupinėliai, kruopos, saulėgrąžos į lesyklėles, kurių daugiau kaip 30 puikuojasi darželio „Lesyklėlių alėjoje“.

Kasmet vaikų savivaldos klubas „Tvarkiukas“ skelbia akciją „Padėkime paukšteliams ir miško žvėreliams“. Šiemet vykdytoje akcijoje dalyvavo per 60 ugdytinių šeimų ir darbuotojų. Buvo surinkta 4 maišai bulvių, 3 maišai morkų, krepšys burokėlių ir pašarinių runkelių, dėžė duonos, 15 maišelių įvairių kruopų, kibiras grūdų ir du maišai kvepiančio šieno.

Kaip ir kasmet, mums geranoriškai talkino buvęs Šilutės urėdas Stepas Bairašauskas. Jis pasiūlė vaikams nuvykti į mišką ir patiems suruošti vaišes žvėreliams. Pats lydėjo ir daug įdomių dalykų paporino apie mišką, jo gyventojus.

Miškas atgijo nuo vaikų balsų ir šurmulio. Vaikai nunešė pašarą į šėryklas, sustoję į ratą aplink „vaišių stalą“ padainavo dainą,raudonkepuraie seria zverelius 1 linkėdami žvėreliams skanios vakarienės.

Urėdas pasakojo, kad į šėryklą patys pirmieji ateis šernai, net nesulaukę sutemos. Po to iš miško išlįs ir kiti žvėreliai. Vaikai patyrė daug malonių pažinimo įspūdžių, nusifotografavo prie medžiotojų bokštelio, šėryklų.

Pabuvus gamtoje buvo labai skanu ir patiems sugraužti raudonšonį obuolį, važiuodami atgal į Šilutę stebėjome apsemtas ir padengtas ledu pievas, pravažiavome tiltu per Miniją, stebėjome tvenkinius, kur auginami karpiai, pakeliui matėme kraunamą keltuvu ir išvežamą traktoriais iš miško medieną.

Vaikai visą kelionės laiką dainavo, buvo linksmi ir nuotaikingi. Grįžome pilni įspūdžių, o grupėje jau laukė garuojantys pietūs. Jaučiamės atlikę naudingą darbą, o vaikų širdelėse pasėjusios dar vieną gerumo ir atjautos grūdelį. Šiuos gražius darbus tęsime ir kitąmet.