Prieš savaitę Kaune vyko linksmosios „Red Bull“ muilinių lenktynės, sutraukusios per 70 komandų. Nuotaikingą, visą dieną vykusį renginį su šypsenomis veide stebėjo apie 50 000 žiūrovų.
Savo pačių sukonstruotomis vežėčiomis nuo Parodos kalno skriejo ir iš Buikiškės kaimo kilusių brolių – Ričardo ir Aurimo Eičų komanda. Važiuojantį banginį „Moby dick“ vaikinai konstravo keletą mėnesių, savaitgaliais sugrįžę į tėviškę.„Tai buvo nekasdieniškas renginys ir puiki proga išbandyti save“, – įspūdžiais po muilinių lenktynių dalinosi Ričardas.
Dalyvavo 71 komanda
Rugsėjo 15 dieną minias žiūrovų sutraukė įspūdingas renginys – po vienuolikos metų pertraukos, antrą kartą į Lietuvą sugrįžo visame pasaulyje mylimos ir laukiamos „Red Bull“ muilinių lenktynės.
Šiemet organizatoriai atrinko 71 geriausių nutrūktgalvių komandą iš 250, kurios savo pačių sukonstruotomis vežėčiomis skriejo nuo Parodos kalno Kaune. Nuokalnėje įrengtoje 500 metrų trasoje netrūko kliūčių, tramplynų ir posūkių.
Stebėti lenktynių susirinko neįtikėtino dydžio minia, daugiau – mažiau tvarkingai išsirikiavusi palei visą trasą. Ir buvo ko susirinkti. 71 dalyvių komanda pasirūpino visa įmanoma muilinių įvairove, nemaža dalis jų virto, lūžo ir dužo, kas gali būti smagiau tokiam renginyje. Tačiau buvo ir visiškų muilinių gamybos amato šedevrų, atlaikiusių visas kliūtis.
Organizatoriai skelbė, kad kiekvienos komandos pasirodymas – prisistatymas, pati muilinė ir laikas, per kurį įveikta trasa – sudarė galutinį balą, kuris ir nulėmė nugalėtojus.
Savo muilinėmis, pasirodymais ir greičiu leidžiantis nuo kalno, komandos kovojo dėl pagrindinio prizo – formulės bolido testų „Red Bull“ trasoje Austrijoje. Šiemet ši laimė nusišypsojo komandai „Klumpė“.
Banginį konstravo tris mėnesius
„Red bull“ muilinių varžybose pasiryžusios dalyvauti komandos su originaliausiomis idėjomis ilgas savaites leido garažuose, konstruodamos vežėčias dėl kelių minučių šlovės.
Ne išimtis ir iš Buikiškės kaimo (Žemaičių Naumiesčio seniūnija) kilę broliai Ričardas ir Aurimas Eičai. Vaikinai pasakojo, kad pačią „Moby Dick“ idėją sugalvojo per mėnesį, dar du mėnesius užtruko važiuojančio banginio gamyba.
„Tikrai daug dirbome, ypač paskutinėmis savaitėmis, kai jau pradėjo laikas spausti ir supratome, kad daug kas yra nepadaryta. Juolab, kad dirbome savaitgaliais, kada grįždavome į tėviškę“, – pasakojo broliai.
Konstruojant banginį broliams talkino ir pusbrolis Dainius. Kaune nusileidimą nuo kalno jiems atlikti padėjo draugė Vilma ir dar vienas draugas Dovydas. Ričardas muilinę vairavo, o Aurimas buvo atsakingas už stabdymą.
Broliai su komanda prizinių vietų nelaimėjo, tačiau pateko į geriausiųjų trisdešimtuką. Juk svarbu dalyvauti, pasisemti gerų emocijų, o ne laimėti.
„Įspūdžiai tik geriausi, banginio gaminimo procesas buvo labai įdomus, o viską vainikavo nusileidimas nuo kalno, kai supratome, kad viskas pavyko“, – muilinių varžybų nuotaiką prisimena vaikinai.
Palaikyti savo vaikų į Kauną važiavo ir Vilija Eičienė – aktyvi vietinės bendruomenės narė bei fotografė, džiuginanti gamtos vaizdais. Su ja kartu važiavo ir jauniausias sūnus bei draugės.
„Tokie dalykai atpalaiduoja, suteikia teigiamų emocijų. Vaikinams buvo svarbu dalyvauti. Stebėti lenktynes mums labai patiko“, – įspūdžiais po varžybų dalinosi visada gerą nuotaiką spinduliuojanti moteris.Kartu su buvusiu Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktoriumi muziejaus P. Avižiniu, lankytojai vaikščiojo po buvusio Teismo rūmus ir kalėjimą, klausėsi pasakojimų apie pastatų ir jų buvusių savininkų istorijas.
Rašyti atsakymą