Regioniniai parkai lankytojams planuoja nemokamai pasiūlyti šimtus naujų dviračių

dviraciaiRegioniniams parkams perkama 570 naujų dviračių – juos ekologinio švietimo tikslais galės nemokamai naudoti saugomų teritorijų lankytojai. Konkursą skelbianti Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) 318 didesnių ir 252 mažesnius dviračius tikisi nupirkti ir parkams išdalinti iki kito pavasario. Kartu planuojama įsigyti dviračių krepšių, dviratininkų šalmų ir atšvaitinių liemenių.

Tarnybos atstovė Jūratė Barsulytė-Girgždienė BNS sakė, kad dviračių regioninių parkų direkcijos negalės nuomoti, o leisti važinėti nemokamai. „Tiksliai negalėčiau pasakyti, kiek dviračių šiuo metu turi saugomos teritorijos, bet tikrai saugomos teritorijos, ypač nacionaliniai parkai, juos jau taiko tiek edukacinėms programoms, tiek turistiniams žygiams. Dabar įgyvendiname Europos ekonominės erdvės projektą „Ekologinio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose“ ir įsigyjame dviračius planuodami juo naudoti ekologinio švietimo tikslias. Jie nebus nuomojami, atlygio už tuos dviračius negalės imti direkcijos, nes tai yra projekto lėšomis įsigyjamas turtas“, – pasakojo ji.

Jos teigimu, dviračiai bus naudojami išvykoms saugomų teritorijų vertybių pažinimui, kitais ekologinio švietimo tikslais. Programos turėtų būti skirtos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

„Norime, kad tai būtų prieinama kaip įmanoma didesniam ratui žmonių, visos edukacinės veiklos bus pagal tam tikras amžiaus grupes – nukreiptos ir į vaikus, ir į suaugusius, norime ekologinį švietimą plėtoti ir per šeimas. Atvykstantieji galės tiek pasiėmę ekologinio švietimo vadovus (leidinius) savarankiškai keliauti po saugomas teritorijas, tiek pažinti šias teritorijas per pamokas ir kitas veiklas, kurias organizuotų direkcijos“, – sakė J.Barsulytė-Girgždienė.

Pasak VSTT atstovės, greičiausiai dviračiais bus galima naudotis nuo 2017 metų pavasario. „Pagal pirminį planą, mes jau turėjome turėti tuos dviračius, tačiau užtruko viešųjų prikimų procedūros, pirmasis konkursas neįvyko, rengiame antrą. Akivaizdu, kad šiam sezonui jau tikrai nespėsime, kitą pavasarį labai norėtume juos turėti“, – teigė ji.

VSTT pasiūlymų konkursui laukia iki rugsėjo 12 dienos.