Reguliuojamo aukščio stalai: 3 priežastys, kodėl juos verta rinktis biuruose

RIMI biuras. E. Lasio nuotr.

Reguliuojamo aukščio stalai, arba kitaip vadinami sėsk–stok stalai, biuruose bene labiausiai vertinami dėl ergonomikos. Ilgai trunkantis darbas sėdint labai kenkia darbuotojų sveikatai, todėl, siekiant palaikyti kūno aktyvumą darbo metu, rekomenduojama daryti reguliarias petraukėles. Visgi, dažnos pertraukėlės ne visada yra įmanomos, nes kartais negalima nutraukti darbo proceso. Reguliuojamo aukščio stalai gali tapti puikiu pasirinkimu siekiant išspręsti šią problemą. Tarptautinės biuro baldų įmonės NARBUTAS ekspertai įvardija 3 pagrindines priežastis, kodėl biuruose verta rinktis reguliuojamo aukščio stalus.

  1. Reguliuojamo aukščio stalas lengvai pritaikomas pagal individualius poreikius

Reguliuojamo aukščio stalas suteikia galimybę personalizuoti darbo vietą. Tai reiškia, kad reguliuojamo stalo stalviršio aukštį galima reguliuoti ir pritaikyti pagal kiekvieno žmogaus ūgį. Svarbu pabrėžti, kad toks biuro stalų sprendimas – praktiškas pasirinkimas tuo atveju, kai viena darbo vieta skirtingu metu tenka dalintis keliems darbuotojams.

Ne paslaptis, kad ilgas sėdėjimas ar stovėjimas gali varginti kūną: tai ilgainiui lemia nugaros, kaklo ar kt. skausmus. Dėl šios priežasties darbo metu svarbu kuo dažniau pakeisti kūno padėtį. Naudojant reguliuojamo aukščio stalus, galima išvengti sveikatos problemų, nes dirbant lengva pakeisti kūno poziciją: iš sėdimos į stovimą ir atvirkščiai.

  1. Inovatyvūs reguliuojamo aukščio biuro stalai – nepamainomi šiuolaikiškuose ofisuose

Inovatyvūs reguliuojamo aukščio stalai atveria visiškai naujų galimybių. Tačiau daugelis darbuotojų ne visada iki galo išnaudoja šių stalų privalumus arba paprasčiausiai nėra susipažinę su jais.

Šiuolaikiški reguliuojami aukščio stalai – daugiau nei įprasti baldai. Šių stalų aukštis gali būti reguliuojamas vos vieno mygtuko paspaudimu, todėl darbo padėtį tarp sėdimos ir stovimos keisti yra ypač patogu, lengva ir greita. Be to, daugelyje reguliuojamo aukščio stalų yra įmontuota išmani atminties funkcija, leidžianti užfiksuoti nustatymus labai tiksliai ir pritaikyti individualiai kiekvienam darbuotojui. Todėl darbuotojams, dalinantiems vienu darbo stalu, nereikia kaskart patiems reguliuoti stalo aukščio.

Dar vienas reguliuojamo aukščio stalų privalumas – išmani kliūties išvengimo technologija. Neretai darbo stalas būna apsuptas įvairių daiktų, todėl, reguliuojant jo aukštį, galima netyčia susidurti su įvairiomis kliūtimis: spintele, kėde ir pan. Kai kurie reguliuojamo aukščio stalai geba išvengti kliūčių, nes turi kojų jutiklius, kurie reaguoja į kliūtį ir stalas pats sustoja. Kliūties išvengimo technologija sumažina galimą žalą, kuri įvyktų stalui susidūrus su kietu objektu.

PVcase biuras. N. Tukaj nuotr.
  1. Reguliuojamo aukščio stalo kojos – funkcionalios ir lengvai derinamos prie interjero

Skirtingų rūšių reguliuojamo aukščio stalo kojos pasižymi ypatingu funkcionalumu, o įvairių tipų dizainai yra lengvai derinami prie daugelio biurų interjerų.

Stalas su skydinėmis kojomis puikiai tiks mėgstantiems privatumą. Tokio tipo kojos vizualiai uždengia erdvę po stalu ir sukuria patrauklų vaizdą. Reguliuojamo aukščio stalas su T formos kojomis nevaržys judėjimo, nes bus daugiau erdvės ne tik po stalu, tačiau ir šalia jo. Be to, universalaus arba subtilaus dizaino metalinės reguliuojamo aukščio stalo kojos derės prie daugelio skirtingų interjerų. Platus stalų kojų, taip pat ir stalviršių pasirinkimas suteikia neribotų galimybių rinktis dangas ir spalvų derinius, kurie geriausiai tinka biurui bei papildo esamus interjero sprendimus.

Taigi, reguliuojamo aukščio stalus biuruose verta rinktis dėl jų funkcionalumo, ergonomiškumo bei patrauklaus dizaino, lengvai pritaikomo prie skirtingų ofisų interjerų. Jei nusprendėte įsigyti reguliuojamo aukščio stalų savo biuro erdvėms, kreipkitės į NARBUTAS – profesionali patyrusių specialistų komanda atsakys į Jūsų klausimus bei padės išsirinkti geriausius baldų sprendimus.

PVcase biuras. N. Tukaj nuotr.