Reikšmingi įvertinimai – talentingoms šilutiškėms

Biblioteka bibliotekininkei stipendijaNet trys jaunos ir žavios šilutiškės vasario mėnesį sulaukė itin aukštų įvertinimų bei apdovanojimų literatūros ir meno srityje. Dvi iš apdovanotųjų – Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje dirbančios merginos Dalia Vasiliauskytė ir Ignė Zarambaitė.

Trečioji laureatė – garsi ne tik šalyje, bet ir užsienyje pianistė Kristina Budvytytė.

Valstybės stipendija padės pasiekti Pietų Afriką

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskelbė 2015 m. valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams konkurso rezultatus. Tarp jų nuskambėjo ir beveik trejus metus Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje dirbančios jaunos ir perspektyvios bibliotekininkės Dalios Vasiliauskytės vardas.budvytyte kristina prezidenturoje

Šiai Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkei, LKT nutarimu, paskirta edukacinė valstybės stipendija, kad specialistė galėtų šių metų rugpjūčio 15-21 dienomis nuvažiuoti į Keiptauną (Pietų Afrikos Respublika) ir dalyvauti 81-ojoje IFLA generalinėje konferencijoje bei asamblėjoje.

Konferencijos metu bus pristatoma informacija apie Šilutės viešosios bibliotekos naujus modulius, jos pokyčius ir veiklas, naujų technologijų taikymo darbe galimybes ir darbą su skaitytojais, ypatingai jaunimu. Konferencijos metu vyks sesijos, diskusijos, parodos, pranešimai.

Tai didžiausias metinis tarptautinis bibliotekinių asociacijų renginys, kuriame susipažįstama su naujausiomis tendencijomis informacinių bibliotekinių technologijų srityje, šiuolaikiniais  vadybos modeliais, patirtimi, iniciatyvomis, susijusiomis su bibliotekų svarbos stiprinimu kuriant žinių visuomenę, pristatomi sėkmingiausi bibliotekų projektai, plečiamas bendradarbiavimas.

2014 m. pabaigoje, paskelbus konkursą valstybės stipendijoms gauti, LKT sulaukė net 782 paraiškų. Atsižvelgusi į daugiau nei 40 kultūros ir meno ekspertų rekomendacijas, Taryba stipendijas skyrė 342 kultūros ir meno kūrėjams (60 edukacinių ir 282 individualias).

Sėkmingas debiutas Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse

Vasario pabaigoje „Knygų mugėje“ į Nacionalinio vaikų literatūros konkurso baigiamąjį renginį kvietė labdaros fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Čia buvo paskelbti ir apdovanoti Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai. Tarp laureatų – debiutantė šilutiškė Ignė Zarambaitė, dirbanti Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje vyr. bibliotekininke kraštotyrai.

„Šilutės naujienoms“ Ignė sakė, kad kuria ir užrašo savo kūrinius jau ne vienerius metus, tačiau dalyvauti konkurse ryžosi pirmą kartą. Ir iškart aplankė sėkmė. Ignės kūrinys „Emilio laiškas“ Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse buvo pripažintas kaip geriausias debiutas. „Emilio laišką“ iliustravo Laimutė Varkalaitė.

Abiems autorėms oficialiame apdovanojimų renginyje, kuris įvyks kovo 11-ąją Naisiuose (Šiaulių r.), bus įteikta po 870 eurų premijos ir kaltinės gandrų statulėlės.

Nacionaliniam vaikų literatūros konkursui pateikti kūriniai bus išleisti atskiromis knygomis dideliais tiražais ir dovanojami mokykloms, darželiams, bibliotekoms, bendruomenėms, ligoninėms bei vaikų globos namams.

Paklausta, apie ką yra „Emilio laiškas“, Ignė sakė, kad tai istorija apie užsispyrimą, draugystę ir neblėstančią viltį, na ir, žinoma, apie stebuklus, kuriuos dažniausiai sukuriame mes patys.

Pasakojime įvykius kuria dvi pašte apsigyvenusios pelės, kurios naktimis rūpestingai tvarko išsimėčiusius vokus. Viena pagrindinių veikėjų turi silpnybę – kartkartėmis perskaityti svetimus laiškus. Kartą, prieš pat šv. Kalėdas, jai į nagučius pakliūva mažojo Emilio laiškas, kuriame berniukas Kalėdų Senelio prašo ypatingos dovanos – draugo…

zarembaite ignePianistei – ketvirta padėka iš Prezidentės rankų

Vasario 18 d. jauna, tačiau jau daug apdovanojimų pelniusi pianistė iš Šilutės Kristina Budvytytė – Mejerė grįžo iš Portugalijos Funchalio miesto, kuriame buvo surengtas tarptautinis pianistų, solo dainininkų, ansamblių, styginių instrumentų konkursas „21th Century Art“. Iš jo pianistė jau antrus metus iš eilės parsivežė I vietos laureatės ir „Grand Prix“ apdovanojimus.

23-ejų Kristina šiuo metu studijuoja Klaipėdos universiteto pirmame magistrantūros kurse, tačiau tai talentingai studentei netrukdo siekti laurų aukščiausio lygio konkursuose.

Pernai birželį Kristina tapo tarptautinio forumo „Muzikinis atlikimas ir pedagogika“ tarptautinio konkurso „XXI a. menas“, vykusio Lempaala (Suomija), laureate. O lapkritį pianistė konkurse „21th Century Art“ buvo įvertinta „Grand Prix“.

Kristina dažniausiai konkursuose groja duetu su Adele Daunoravičiūte. Talentingosios merginos, kurias ugdo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Instrumentinės katedros profesorė Tatjana Romaškina, gali didžiuotis daugeliu apdovanojimų ir įvertinimų. Vienas įspūdingiausių – pergalė konkurse „American Protege” ir laimėta galimybė koncertuoti garsiausioje pasaulio koncertų salėje – Niujorko „Carnegie Hall”.

Šių metų kovo 13-ąją šilutiškė viešės LR Prezidentūroje, kur Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtą kartą jai įteiks padėkos raštą už Lietuvos vardo garsinimą.