„Reitingai“: tarp geriausių šalies mokytojų – ir šilutiškiai

Praėjusiame „Šilutės naujienų“ laikraščio numeryje pristatėme gruodį išleisto žurnalo „Reitingai“ analizę, kurioje surikiuoti 2021 m. mokyklose laikytų valstybinių brandos egzaminų rezultatai bei jie tarpusavyje palyginti. Taip pat pristatėme ir šalies bei mūsų rajono mokyklų tinklo situaciją.

A. Ežerinskis. Z. Vostrikova. T. Balvočienė.

Šiame žurnale neliko nepastebėti ir išskirtiniai šalies mokytojai, tarp kurių minimi ir šilutiškiai: jie vadinami „žiburiais“ ir jiems reiškiama didžiulė pagarba.

Norą mokytis sukėlė net nemotyvuotiems

Anot „Reitingų“ redakcijos, Šilutės Vydūno gimnazija pasiekė aukštų rezultatų, lyginant 50 geriausių šalies gimnazijų, išmokančių mokinius informacinių technologijų (IT). Štai 2021 m. Vydūno gimnazija šiame reitinge užima 6 – 9 vietas ir vienodu rezultatu dalijasi su dar trimis aukštus pasiekimus turinčiomis kitomis šalies gimnazijomis.

Kaip teigiama straipsnyje, dėl aukštų mokinių pasiekimų, be abejo, daug pastangų įdėjo nuotoliniu būdu dirbantys ar rengiantys papildomas pamokas mokytojai, siekiantys išlyginti mokymosi spragas. Kaip žinia, tie metai buvo vieni kritiškiausių mokslo atžvilgiu, nes šalyje siautė pandemija, ilgą laiką pamokos buvo organizuojamos nuotoliniu būdu.

Tarp mokytojų – „žiburių“, kurie verti didžiausios pagarbos ir padėkos, minima IT mokytoja Tatjana Balvočienė (Vydūno gimnazija), Alvydas Ežerinskis (Šilutės pirmoji gimnazija). Taip pat tarp pedagogų, kurie dirbdami su skirtingais mokiniais jiems suteikė didžiausią pridėtinę vertę paminėta rusų kalbos mokytoja Zinaida Vostrikova (Vydūno gimnazija).

Anot „Reitingų“, būtent tokių mokytojų dėka ir pastangomis pavyko net ir nemotyvuotiems mokiniams sukelti norą mokytis ir nuotoliniu būdu. O egzaminų rezultatai dažnu atveju pranoko ir mokinių, ir tėvų, ir mokytojų lūkesčius.