Remti beglobius ėmėsi ir Šilutės vaikai

 

gerumo akcijaPrieš savaitę apie 40 Šilutės lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinių aplankė gyvūnų prieglaudą „Šilutės beglobiai“. Vaikai, jų tėvai ir darbuotojai atvyko su dovanomis – atnešė gyvūnams maisto, valymo bei priežiūros priemonių, o prieglaudos šeimininkei Rimutei Vismantienei įteikė taupyklę su 274 eurais. Šią pinigų sumą, maistą ir daiktus darželio bendruomenė surinko per dvi savaites, prisijungusi prie respublikinės akcijos „101 gerumo stebuklas“.

Kvietė prisijungti Lietuvos darželius

„Lietuva švenčia 101-ąjį gimtadienį, kartu švenčiame ir mes – Lietuvos piliečiai. Geri ir gražūs darbai prasideda vaikystėje – nuo mūsų mažiausiųjų, ką jiems įdiegsime į širdutes, tą jie turės visą gyvenimą. Lietuva gali ir turi tapti gražia ir draugiška vieta gyventi visiems gamtos vaikams – ne tik žmonėms, bet ir jų geriausiems draugams – gyvūnams“, – taip prie savanoriškos gerumo akcijos paremti beglobius gyvūnus prisijungti Vilniaus vaikų darželis „Papartis“ kvietė šalies ugdymo įstaigas.

Vieninteliai Šilutėje prie šios akcijos prisijungė aštuonių „Ąžuoliuko“ grupių auklėtiniai, jų tėvai bei darbuotojai. Per kelias savaites jie sunešė gyvūnams maisto, daiktų, priežiūros priemonių ir 274 Eur sumą. Pasak R. Vismantienės, ši parama ypač svarbi, nes gyvūnų prieglauda egzistuoja tik gerų žmonių aukų dėka. Didžioji dalis suaukotų pinigų bus skirta apmokėti elektros sąskaitas.

Paliko gerus įspūdžius

Apsilankymas gyvūnų prieglaudoje vaikams suteikė daug gerų emocijų. „Buvo geras oras, vaikai buvo labai susidomėję. Jie nebuvo matę tiek daug gyvūnų vienoje vietoje“, – pasakojo R. Vismantienė, kuri leido vaikams paglostyti sveikus katinus, pavedžioti šunis, pamatyti dviejų prieglaudos gandrų šokį. Taip pat Rimutė papasakojo, kaip į prieglaudą patenka gyvūnai, kaip jie gydomi, kaip jiems ieškomi nauji namai. Ji pabrėžė, kad svarbu jausti atsakomybę prieš savo gyvūną, kad juo reikia rūpintis ir mylėti. Moteriai buvo smagu matyti, kad vaikai domėjosi beglobių gyvenimu ir žadėjo į prieglaudėlę sugrįžti.

„Patyrę neišdildomų įspūdžių, su gera nuotaika grįžome į darželį. Nuoširdžios akys – tai mažas stebuklas. Tokį stebuklą galime sukurti kiekvienas“- įspūdžiais dalinosi „Ąžuoliuko“ geradariai.

Gyvena apie 30 gyvūnų

Šiuo metu prieglaudoje „Šilutės beglobiai“ glaudžiasi apie 30 gyvūnų: daugiausiai katinų, keletas šunų, du neišskridę gandrai. Gyvūnai į prieglaudą patenka kasdien, visiems jiems R. Vismantienė stengiasi padėti. Nesenai iš Ventės kaimo ji išgelbėjo 4 šunis. Gavusi skundą moteris važiavo dėl vieno neprižiūrimo šuns. Nuvažiavusi pamatė ne tik rotveilerį, iš kurio buvo likę tik kaulai ir oda, bet ir patelę, pririštą didele, karvėms skirta grandine, keturis šuniukus, gyvenančius šiukšlyne. Šiuos gyvūnus Rimutė išgelbėjo, keletą šuniukų „ventukų“ jau padovanojo. Greitu laiku namų bus ieškoma ir rotveileriui, kuris dar sveiksta, tačiau jau priaugo svorio. Šuniui buvo reikalinga operacija, nes ant šlaunies jis turėjo auglį. Pasak Rimutės tai labai geras šuo, tik jo šeimininkai nevykėliai.

Tokie atvejai sukrečia, tačiau Rimutei tai ne naujiena, ji kone kasdien susiduria su neprižiūrimais, išmestais gyvūnais ir sako kartais nesuvokianti jų šeimininkų nužmogėjimo.

Padėti gyvūnams galite jiems paaukodami. VšĮ „Šilutės beglobiai“, įmonės kodas: 304827018, swedBank: LT777300010154919989, PayPal: silutesbeglobiai@gmail.com. Rūpimais klausimais galite susisiekti telefonu 8 671 37333.