Renginys „Skambink skubios pagalbos telefonu 112 ir Tau padės“

DSCF1079Žmonės intensyviai keliauja po pasaulį, ir norint užtikrint jų saugumą ir suteikti skubią pagalbą iškilus nelaimei įvestas bendras visoms Europos Sąjungos šalims skubios pagalbos 112 telefonas.  Šio telefono paslaugos veikia ir mūsų šalyje.

2009 m. Europos Komisija, Europos Parlamentas ir Europos Taryba oficialiai paskelbė vasario 11-ąją Europos skubios pagalbos telefono numerio 112 diena. Ją minint primenama visuomenei apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą – policiją, ugniagesius gelbėtojus ir greitąją medicinos pagalbos tarnybą.

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje taip pat paminėta vasario 11- oji – skubios pagalbos telefono 112 diena, siekiant suteikti mokiniams kuo daugiau informacijos apie šį telefoną. Renginyje mokiniai buvo supažindinti su skubios pagalbos telefono 112 atsiradimo istorija. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniams buvo patariama, kaip reikia elgtis kviečiant pagalbą – nebijoti skambinti, aiškiai ir tiksliai išdėstyti apie nelaimingą atsitikimą, nurodyti įvykio vietą, adresą, pasakyti detaliai, kaip tą vietą surasti. Patys mokinai ruošėsi ir rinko informaciją apie 112 telefoną. Jie puikiai suvokė, kad drąsu skambinti tuomet, kai iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ir turtui. Mokiniai labai pagrįstai pasakė, kad į pagalbos telefono liniją negalima skambinti norint pažaisti ar suklaidinti operatorių klaidingu kvietimu.

Renginį paįvairino ir viktorina „Ką aš žinau apie skubios pagalbos 112 telefoną?“. Trečiokai ir ketvirtokai traukė klausimus ir pasitardami atsakinėjo į juos. Pasibaigus viktorinai, mokiniai atliko praktinę užduotį – turėjo suvaidinti operatoriaus ir nukentėjusiojo dialogą. Vaikai puikiai surežisavo ir „profesionaliai kvietė pagalbą“.

Renginio pabaigoje kiekvienas mokinys gavo po informacinį lankstinuką, kuriame primenama, kaip ir kada išsikviesti pagalbą 112 telefonu. Aptarta išgirsta informacija ir visiems dalyvavusiems renginyje už puikias žinias ir aktyvumą įteiktos saldžios dovanėlės.