Respiratoriai pasieks ir Šilutės socialinius darbuotojus

 

SBA respiratoriai_soc.darbuotojams1-w1000-h2000Daugėjant koronaviruso židinių miestuose ir bendruomenėse, SBA grupė nupirko ir išsiuntė 60-ties rajonų ir miestų socialiniams darbuotojams beveik 5000 vnt. FFP2 saugumo klasės respiratorių. Jie bus įteikti savivaldybių įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, kurie turi tiesioginį kontaktą su namuose lankomais senoliais, kitais pažeidžiamais asmenimis ar dirba globos įstaigose. Šilutės rajono socialiniai darbuotojai gaus 200 respiratorių.
„Senjorus namuose lankančių socialinių darbuotojų misija pandemijos ir karantino metu itin svarbi, bet rizikinga. Eidami globojamiems žmonėms nupirkti maisto ar vaistų, socialiniai darbuotojai gali ir patys užsikrėsti, ir užkratą atnešti į rizikos grupėje esančių gyventojų namus. Kad didelei daliai socialinių darbuotojų trūksta apsaugos priemonių pamatėme, kai kartu su jais dalinome SBA nupirktus maisto paketus senjorams. Tad, radę galimybę įsigyti geros kokybės respiratorių, nusprendėme juos įteikti būtent socialiniams darbuotojams, turintiems tiesioginį kontaktą su žmonėmis, kuriems užkratas gali būti lemtingas“, – sako SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė.

Anot jos, nors asmens apsaugos priemonių prekyboje atsiranda, kokybiškų ir tinkamai apsaugančių nuo koronaviruso respiratorių gauti vis dar sudėtinga, o pirmenybė juos įsigyjant ar dovanojant dėl suprantamų priežasčių teikiama medikams. Tačiau nereikia pamiršti ir kitų, kurie nuolat dirba su rizikos grupės žmonėmis.

„Socialiniai bei lankomosios priežiūros darbuotojai namuose lanko po 10 ir daugiau gyventojų, todėl asmens apsaugos priemonių poreikis jiems – didžiulis, nes jas reikia dažnai keisti. Dauguma jas naudoja itin taupiai, dėvi ir daugkartines medžiagines kaukes. Tad šie dovanoti respiratoriai tikrai padės jiems apsisaugoti ir taip apsaugoti žmones, kuriais jie rūpinasi,“ – sako Socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Jūratė Tamašauskienė.

Jos teigimu, šiuo metu šalies savivaldybėse apie 3 tūkst. socialinių darbuotojų. Be jų, gyventojus namuose taip pat lanko įvairių nevyriausybinių organizacijų darbuotojai, savanoriai. SBA paramos socialiniams darbuotojams vertė daugiau nei 13 000 eurų.
Prie inciatyvos prisidėjo ir dovanojamus respiratorius į savivaldybes neatlygintinai pristato kurjerių paslaugų ir skubių siuntų bendrovė „Mail Boxes Etc.“

SBA tęsia ir kitas paramos iniciatyvas. Grupės įmonės įvairioms šalies medicinos įstaigoms kovo mėn. perdavė 15 000 daugkartinių veido kaukių, kurias pasiuvo grupės bendrovė „Utenos trikotažas“. Prieš šv. Velykas už SBA darbuotojų paaukotas ir įmonės skirtas lėšas rizikos grupėje esantiems senjorams nupirko, o įmonių savanoriai išdalino daugiau nei 1 000 visaverčio maisto paketų. Bendra SBA suteiktos paramos suma socialiniams darbuotojams, socialiai remtiniems asmenims ir medikams perkopė 93 000 eurų.

Numatoma ir toliau tęsti paramos iniciatyvas.