Respublikiniam konkursui „Kamštelių vajus 2014“ pasibaigus

rusnes specialioji kamsteliaiSpalvoti, ryškūs, maži ir dideli. Tai kamšteliai, kuriuos tiesiog galima išmesti arba panaudoti prasmingai. Jie – puiki priemonė meninei veiklai, ugdymui, žaidimams, laisvalaikiui, konstravimui. Veikla su kamšteliais gali padėti mokinių atsipalaidavimui, saviraiškai, teigiamoms emocijoms.

Tokia meninė neformaliojo ugdymo veikla iš kamštelių Rusnės specialiojoje mokykloje vykdoma jau trečius metus. Ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, mokyklos darbuotojai prisideda prie kūrybinių darbų įgyvendinimo.

Šio gražaus bendradarbiavimo rezultatas – mokyklą puošianti meninė kompozicija „Plauk laiveliai per marias“ ir mandalos „Linksmosios saulytės“, „Boružėlė“. Šiuos meninius darbus pristatėme respublikiniam konkursui „Kamštelių vajus 2014“, ir kompozicija „Plauk laiveliai per marias“ tapo nugalėtoja savo amžiaus grupėje.

Konkurso dalyvių darbus vertino autoritetinga komisija: Vytenis Sinkevičius (Dėdė Vytenis, radijo ir TV laidų prodiuseris ir vedėjas), Austėja Landsbergienė (vaikų darželių tinklo „Vaikystės sodas“ ir „Karalienės Mortos mokyklos“ įkūrėja), Elzė Rudienė (VšĮ „Žaliasis taškas“ rinkodaros vadovė), Jurgita Jakubauskaitė (dizainerė ir architektė, dizaino studijos „Absurdo idėjos“ įkūrėja), Greta Kalvaitytė (UAB „Alma Littera“ rinkodaros vadovė), Inga Labutytė – Atkočaitienė (Grynas.lt vyriausioji redaktorė), Lina Balčiūnaitė (AB „Plasta“ projektų vadovė). Džiaugiamės sulaukę daug gražių žodžių, dėmesio, padėkų ir dovanų.

Pasigrožėti geriausiais meniniais darbais iš visos Lietuvos, pasisemti idėjų galima meninių darbų parodoje Vilniuje, PLC „Panorama“ galerijoje II aukšte, iki lapkričio 11 dienos.
Šis konkursas susideda iš dviejų dalių: viena – kurti iš jų meninius darbus, kita – rinkti išmėtytus kamštelius ir priduoti perdirbimui.

Visos Lietuvos mokinių surinkti kamštelių kiekiai stebina! 1 vietos nugalėtojai surinko 413 kg kamštelių, 2 vietos nugalėtojai surinko  375, 3 vietos – 324 kg.

SVARBU! Ar žinojote, kad butelis yra iš PET, o kamštelis iš HDPE plastiko? Tai skirtingos plastiko rūšys, kurios yra perdirbamos visiškai skirtingomis technologijomis ir skirtingose gamyklose. Jie negali būti maišomi vienas su kitu. Jeigu paliekate kamštelį ant butelio tam, kad jis liktų suspaustas tik dėl vietos taupumo, tai ne tik kad nieko nesutaupote, bet dar labiau padidinate perdirbimo kaštus. Užsukti ir suspausti buteliai yra naudingi tik atliekų pervežėjams. Rūšiavimo įmonėje kamšteliai nuo butelio atskiriami rankiniu būdu, ir išvežami į skirtingas perdirbimo gamyklas. Rinkdami plastikinius kamštelius prisidedame prie jų  kiekio mažinimo, švaresnės aplinkos, efektyvesnio išteklių panaudojimo.

Dalyvavimas šiame konkurse suteikė mums galimybę prisidėti prie kilnaus tikslo – gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.

Todėl neišmeskite kamštelių, o panaudokite juos prasmingai!