Respublikinis festivalis „Svajonė“ dovanojo daug gyvai atliekamų dainų

Festivalis SvajoneSavaitgalį Šilutėje įvyko devintasis respublikinis vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalis „Svajonė“, skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Vieninteliame tokiame renginyje mūsų krašte dalyvavo 200 gyvai dainuojančių atlikėjų iš visos Lietuvos: Utenos, Elektrėnų, Kėdainių, Klaipėdos, Gargždų, Šiaulių, Mažeikių ir, žinoma, iš pačios Šilutės.

Festivalio vizitinė kortelė – šiltas ir draugiškas bendravimas, kurio metu dalyviai ir jų mokytojai gali įvertinti vieni kitus ir išmokti kažko naujo.

Kadangi šiemet festivalis buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui, visi kolektyvai vieną iš dviejų dainų dainavo apie Lietuvą, arba lietuvių liaudies dainas kitaip.

Festivalį pradėjo penki kolektyvai, atlikę dainą „Svarbiausi žodžiai“, o Martyno Jankaus mokyklos popchoras „Saulytė“ svarbiausius žodžius – Lietuva, Tėvynė, Dievas, Mama, Tėtis, Mokytoja…dainavo ir rodė gestų kalba.

Festivalio organizatorė M.Jankaus mokyklos mokytoja ir vaikų popchoro „Spindulys“ vadovė Lijana Šerpytienė pasidžiaugė, kad šiemet pirmą kartą „Svajonė“ turėjo globėją – merą Vytautą Laurinaitį. Sveikindamas dalyvius, jų tėvus ir mokytojus Savivaldybės vadovas pasidžiaugė, kad Šilutėje vyksta vaikų dainos festivalis – vienintelis toks rajone.

Svarbu paminėti, kad visi dalyviai, kurių amžius nuo 3 iki 19 metų, dainavo gyvai. Kai kurie dalyviai yra pasirodę ir kituose festivaliuose, televizijos projektuose, „Dainų dainelės“ paskutinio turo koncerte.

Pats gausiausias buvo M.Jankaus pagrindinės mokyklos kolektyvas „Saulytė“, kuriame dainavo 25 vaikai. Festivalyje pasirodė ir trys popchoro „Spindulys“ grupės. Mažiausiųjų „Spinduliukų“ grupėje dainavo 3 metų amžiaus vaikai. Jų vadovė L.Šerpytienė pagyrė, kad jie nebijojo lipti ant scenos ir drąsiai atliko savo dainą apie dviratuką.

„Jie drąsiai stovėjo prie mikrofono. Iki pat pabaigos išbuvo ir dainavo finalines „Spindulio“ dainas“, – džiaugėsi vadovė.
Šiemet festivalyje, jau kaip vokalo mokytojas, debiutavo ir Pamario kraštą įvairiuose projektuose garsinantis dainininkas Valdas Lacko. Jis paruošė penkis solistus.

„Jis ne tik „Spindulio“ draugas, aranžuotojas, atlikėjas ir dainų kūrėjas, bet šiemet debiutavo ir kaip vokalo mokytojas, kuris savo mokinius pristatė pirmą kartą“, – sakė L.Šerpytienė.

Vaikus festivaliui paruošę vadovai pasidžiaugė geru renginio įgarsinimu, kas yra svarbu dainuojant gyvai. Tuo tarpu dalyviai džiaugėsi gausiomis dovanomis, o žiūrovai profesionaliai atliktomis dainomis ir stipriais atlikėjais. Ir nors koncertas truko 2,5 val. – laikas neprailgo.

Anot „Svajonės“ organizatorės, festivalis tai ne tik gražus koncertas žiūrovams, dalyviams. Tai tarsi patirties sklaida ir mokymai vieni kitiems, kaip atlikti dainas, teisingai intonuoti dainuojant su įgarsinimu, mokytis choreografinio judesio dainuojant ir sceninės kultūros. Dainorėliai turi ką parodyti, nes jų mokytojai ir vadovai – turintys ilgametę patirtį muzikos mokytojai metodininkai ir ekspertai.