Robotų čempionate varžėsi dalyvių konstruoti robotai

 

robotikaŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos robotų konstravimo būrelio dalyviai išmėgino jėgas konstruodami robotus, o vėliau surengė jų čempionatą. Vaikų sukonstruoti robotai varžėsi žaisdami futbolą, lenktyniavo važiuodami estakada, atliko kitas užduotis.

Robotų rungtynių čempionato metu svarbu išradingumas. Dalyviai varžosi su pačių kurtais ir konstruotais robotais, specialiai parengtais vienai ar kitai užduočiai atlikti. Šių varžybų tikslas nėra nugalėti bet kokia kaina. Reikia pademonstruoti sumanumą, robotas turi būti stabilus ir greitas.

Dalyviai, pasiskirstę komandomis žaidė futbolą, varžybų metu komanda turėjo nuversti skardinę į priešininko vartus. Kita rungtis buvo robotų lenktynės įveikiant estakadą. Nors robotai buvo greiti ir manevringi, bet estakadą įveikė tik viena komanda.

Robotų pajėgumas tikrintas kelis kartus, visgi nugalėjo antrojo roboto komanda. Visiems dalyviams įteikti simboliniai prizai.

Robotų čempionatas vyko įgyvendinant projektą „Jaunųjų technologų akademija“ bibliotekoje“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.