Rotariečiai Metų mecenato titulą skyrė „Egminai“

rotary statuleleTrečią kartą Šilutės Rotary klubas surengė mūsų krašto mecenatų pagerbimo šventę. Metų mecenatui rotariečiai įteikia H.Šojaus statulėlę, kuri simbolizuoja, kad apdovanotasis tęsia geradarystės darbus, kuriais garsėjo vienas iškiliausių mūsų miesto kūrėjų – dvarininkas Hugo Šojus.

Šiemet Metų mecenatu tituluota uždaroji akcinė bendrovė „Egmina“, vadovaujama Šilutės verslininkų Česlovo Barausko ir Remigijaus Baltučio.

Pagarbos verta įvairiausia veikla

Rotary klubo narys Marijus Budraitis, pristatydamas renginio idėją, susirinkusiems šilutiškiams priminė, kad 2011-aisiais – Šilutės 500-mečio ir Šilutės Rotary klubo 20-mečio metais – rotariečiams kilo idėja pagerbti tuos žmones, įstaigas, įmones ar organizacijas, kurios neatlygintinai prisideda prie Šilutės klestėjimo, remia mūsų krašto žmones, kolektyvus, puoselėja labdaringą veiklą.

Pirmoji H.Šojaus statulėlę, sukurtą skulptoriaus Eriko Daugulio, gavo magnolijų augintoja Eugenija Juraškaitė – Murauskienė. Pernai mecenato titulu pagerbta daug metų labdaringą veiklą dirbanti Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios labdaros organizacija „Šilutės Sandora“.rotary pianistes

Šiemet iš 18 kandidatų, kuriuos klubo nariai pasiūlė garbingam apdovanojimui, į šventinę ceremoniją pakviesti ir pagerbti trys: Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Romas Bernotas – poetas, tarptautinės klasės sporto meistras; Šilutės rajono vaikų meno mokyklos dailės skyrius, originaliais darbais puošiantis miesto erdves; UAB „Egmina“, nuolat remianti įvairius renginius, meno kolektyvus, surengusi įspūdingų švenčių rajono bendruomenei.

Slaptu balsavimu rotariečiai nusprendė, kad šiemet metų geradario titulas ir H.Šojaus statulėlė skiriama UAB „Egmina“ įkūrėjams ir vadovams Česlovui Barauskui ir Remigijui Baltučiui.

Labdaros idėjos gyvuoja šimtmečius

Šilutės Rotary klubo prezidentas Audrius Endzinas dėkojo evangelikų liuteronų parapijai už suteiktą galimybę geradarius pagerbti Šilutės simboliu tapusioje šios parapijos bažnyčioje. Linkėdamas visiems šilutiškiams ramybės, teikiančios galimybę daryti gerus darbus, A.Endzinas priminė šios šventovės istoriją.

Šiemet sukako 100 metų, kai nuo Verdainės parapijos atskyrus 8 kaimus įsteigta Šilutės evangelikų liuteronų parapija. Parapijos bažnyčiai statyti žemės skyrė Šilokarčemos dvarininkas H.Šojus – 1913 metais padėtas šios bažnyčios kertinis akmuo. Tačiau karas sujaukė planus kuo greičiau pastatyti maldos namus.

Ramybė ne visada lydėjo ir daugiau nei 100 metų altruistine veikla užsiimantį pasaulinį Rotary judėjimą. Tačiau žmonių, pasiryžusių dalintis savo darbais, idėjomis, finansiniais ištekliais su visuomene, visada buvo.rotary bernotas

A.Endzinas neabejojo, kad jei prieš 100 metų Šilutėje būtų susibūręs Rotary klubas, H.Šojus tikrai būtų buvęs jo narys, nes jį per gyvenimą vedė noras bendrauti ir dalintis. „H.Šojus kaimo žmonėms už padainuotą lietuvišką dainą ar papasakotą pasaką dalijo plytas, kad jie galėtų namus pasistatyti. Šilutės Rotary klubas plytų nedalija, tačiau remia savo krašto talentus, pagerbia šių laikų geradarius“, – labdaringos veiklos paraleles vedė Rotary klubo prezidentas.

Parama – jauniesiems talentams

Jau trečius metus Rotary klubas skiria stipendijas gabiausiems Šilutės meno mokyklos moksleiviams. Šiemet rotariečių žmonų klubo „Inner Wheel“ stipendija – 500 litų – skirta jaunajai pianistei Laurai Birbalaitei. Kitai gabiai merginai – šilutiškei Gabrielei Paužuolytei skirta taip pat 500 litų stipendija.

Šventiniame koncerte žiūrovus žavėjo ankstesnių metų klubo stipendininkai – pianistai Dominykas Dulkys ir tarptautine žvaigždute tampantis 11-metis Kasparas Mikužis. Koncertavo ir kiti mokytojos Liudos Kašėtienės ugdomi pianistai, tvirtai žengiantys į tarptautinių konkursų laimėtojų gretas: Karolina Stonytė, Ugnė Petniūnaitė, Emilija Skikaitė. Gausiais aplodismentais sutiktas Meno mokyklos jaunučių choras, parengtas mokytojos Daivos Pielikienės, ir akordeonininkų kvartetas, kurį ruošia mokytoja Loreta Kabanova.

Rotariečiai yra nusprendę, kad į mecenatų pagerbimo ceremonijas visada kvies koncertuoti mūsų krašto jaunuosius talentus ir jiems skirs honorarą, kurį anksčiau skirdavo Lietuvos scenos žvaigždėms. Tad šį kartą 1000 litų honoraras pervestas Šilutės meno mokyklai.

Išdalintos paramos neskaičiuojarotary dailes mokykla

Ateinantį sausį bus 15 metų, kai Šilutėje buvo įkurta pirmoji UAB „Egmina“ parduotuvė, o jos įkūrėjai Č.Barauskas ir R.Baltutis kartu prekybos srityje dirba jau daugiau nei 20 metų. Šiandien rajone veikia 10 „Egminos“ parduotuvių.

Kiek per tą laiką surengta švenčių šilutiškiams, kiek kartų artėjant Kalėdoms su dovanų pilnais maišais važiuota per Šilutės ir visų rajono kaimų pavargėlių namus, kiek paremta jaunųjų menininkų, padegėlių ar sportininkų, vyrai turbūt ir patys nebesuskaičiuotų.

Jie ir neskaičiuoja. „Manome, kad ir pats rėmimas prarastų prasmę, jei kažkam kažką davę po to turėtume daryti ataskaitas. Ne dėl to remiame, o tik tam, kad lengviau pasijustų namų netekęs žmogus, kad į varžybas galėtų išvažiuoti sportininkas, kad skaitytoją pasiektų nepasiturinčio rašytojo knyga, kad įvyktų koks nors renginys. Paremiame pagal galimybes – kada daugiau, kada mažiau“, – sako verslininkai.

4 ar 5 metus rengtos Mindaugo karūnavimo dienos šventės, anot jų, irgi buvo organizuotos ir prizų ieškota tik norint atsidėkoti „Egminos“ pirkėjams.