Rugpjūtį paramą maisto produktais gaus daugiau nei 4000 šilutiškių

Paramą maisto produktais kelis kartus per metus gauna daugiau nei 4000 Šilutės rajono gyventojų.

Rugpjūčio mėnesį nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais jau ketvirtoji pagalba maisto produktais. Iš viso tokių gavėjų šalyje per 186 tūkst. Šilutės rajone šį mėnesį paramos maisto produktais gavėjų yra keliomis dešimtimis mažiau, nei buvo birželį: birželį tokia parama buvo paskirta 4300 gyventojų, rugpjūtį ją gaus 4267.

Šilutėje paramą gaus mažiau gyventojų

Šilutės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Justina Šileikienė sako, jog paramos maisto produktais gavėjų šį rugpjūtį Šilutės rajone šiek tiek mažiau. Taip yra dėl kelių priežasčių: kas įsidarbino, kam pakilo pajamos ir pan. Yra išbrauktųjų iš paramos gavėjų sąrašų ir dėl to, kad du kartus neatvyko atsiimti produktų, kai jie buvo dalijami. Pagal įstatymą, jei žmogus pareiškia norą tokiai paramai, bet du kartus neatvyksta jos atsiimti, yra automatiškai išbraukiamas iš gavėjų.

Maisto produktų paketai šilutiškiams ir rajono gyventojams bus dalijami rugpjūčio 16 – 18 dienomis. Anot vyr. specialistės, gyventojai jau teiraujasi, kada šią paramą jie galės atvykti pasiimti. Netrukus visa informacija bus patalpinta ir viešojoje erdvėje.

Maisto produktai nepasiturinčiuosius šiemet jau pasiekė vasario, balandžio ir birželio mėnesiais, šiemet jie dar bus dalijami spalį ir gruodį.

„Pažeidžiamų žmonių padėtis per pandemiją paaštrėjo. Dalijami maisto produktai bent šiek tiek lengvina naštą nepasiturintiems ar mažas pajamas gaunantiems žmonėms, padeda jiems išgyventi šį sudėtingą laikotarpį“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ketvirtojo dalijimo metu sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks devynių maisto produktų krepšelis. Jame – grikių kruopos, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis, kiaulienos ir vištienos konservai, konservuota raugintų agurkų sriuba, saldintas sutirštintas pienas, keptos pupelės pomidorų padaže, rapsų aliejus ir avižiniai sausainiai.

Ir toliau saugant tiek paramos gavėjus, tiek paramą dalijančių nevyriausybinių organizacijų bei savivaldybių darbuotojus, maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikės.

Riba – 192 eurai žmogui

Pandemijos metu maisto produktai gyventojams atiduodami jau supakuoti.

Atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją, maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių išvežioti planuoja nuo rugpjūčio 9 d. iki mėnesio pabaigos. Parama bus dalijama daugiau nei 600 punktų. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją ar ieškoti savo savivaldybės administracijos ir „Maisto banko“ interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam šeimos nariui neviršija 192 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija 192 eurus per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.
Maisto produktams įsigyti 2021 – 2023 m. yra skirta 38 mln. eurų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšų.

Maisto produktų dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.