Rugsėjo 1-ąją – Pramogadienis, edukacinės programos ir diskoteka po atviru dangumi

Pramogadienis iteike_priza_RadaviciuiRugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – pramogų ir įdomių užsiėmimų darželinukams, moksleiviams, mokytojams bei tėvams Šilutės mieste tikrai netrūko.

Šilutės kultūros ir pramogų centras Rugsėjo 1-ąją kvietė švęsti linksmai ir trečius metus iš eilės surengė jau tradicija tampantį renginį – Pramogadienį.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai Mokslo ir žinių dieną pasiūlė edukacinių bei pramoginių užsiėmimų programą „Laisvalaikio piknikas bibliotekoje“.

Edukacinę programą buvo paruošęs ir Šilutės Hugo Šojaus muziejaus kolektyvas.

Parke – pramogos ir koncertinė programa
Pramogadienis bibliotekoje
Rugsėjo 1-osios rytą visi skubėjo į savo mokyklas ar darželius, kur laukė oficiali mokslo metų pradžios šventė. Vėliau šilutiškiai galėjo rinktis įvairias pramogas mieste, nes ir oro sąlygos buvo geros – nei per šilta, nei per šalta, be lietaus.

Pramogadienis šiemet, kitaip nei ankstesniais metais, buvo surengtas parke prie Kultūros ir pramogų centro. Įvairios pramogos – batutai vaikams, vandens kamuoliai, laisvalaikio ir užimtumo kolektyvų programos veikė jau nuo 14 valandos.

Vėliau Pramogadienio lankytojus džiugino Šilutės jaunimo kolektyvų koncertas. Renginio metu pasirodė šokių klubas „Žvaigždūnė“, šokių grupė „Salūnas“, vaikų popchoras „Spindulys“, Santarvės modelių mokykla, sportinių šokių klubai „Lūgnė“ ir „Kubana“, Šilutės kultūros centro neformaliojo vaikų švietimo grupė „Prieskonis“, vyko šokio zumba pamoka su sporto klubo „Atėnė“ šokėjais.
pramog spindulys
Rugsėjo 1-osios Pramogadienio koncerte debiutavo jaunos vedėjos – moksleivės Violeta (Pepė) ir Gintarė (Anika). Vakarą baigė, o kartu ir  vasarą išlydėjo DJ Seto diskoteka po atviru dangumi. Galinga didžėjų komanda bei įspūdingi garso, šviesos efektų šou neleido niekam stovėti vietoje.

Apdovanojo logotipo kūrėją

Pramogadienio dalyvius su Rugsėjo 1-ąją sveikino Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo tarybos pirmininkas, rajono Tarybos narys Tomas Budrikis, Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Simona Skuodaitė ir Šilutės Atviros jaunimo erdvės vadovas Rimvydas Petrauskis. Jie pasidžiaugė, kad Šilutės jaunimas šiemet turi atsinaujinusią Jaunimo erdvę, kuri veikia Šilutės kultūros ir pramogų centre. Liepos pradžioje vyko konkursas Jaunimo erdvės logotipui sukurti. Jį laimėjo Rokas Radavičius. Šventės metu jam buvo įteiktas simbolinis prizas.Pramogadeinis bibliotekoje_virtuali_realybe

R.Petrauskis priminė, kad logotipą išrinko patys jauni žmonės. Roko sukurtas logotipas sulaukė daugiausiai „patinka“ iš visų balsavusių ir išreiškusių savo nuomonę. „Džiaugiamės, kad Šilutės atvira jaunimo erdvė turi savo logotipą“, – sakė jis.

Biblioteka kvietė į pikniką

Bibliotekininkai vasaros kiemelyje surengė pikniką.

Renginio dalyviai žaidė gigantiškų šaškių, šachmatų ir domino žaidimus, darbavosi kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose kūrė įvairius darbelius iš modelino, popieriaus, panaudodami modernius instrumentus. Dirbtuvėlėse vaikai susipažino su knygomis, kuriose aprašyta, kaip susikurti identišką arba savo sugalvotą darbelį. Vaikai mokėsi dirbti draugaudami, bendraudami, įtraukdami į kūrybą ir tėvelius.

Norintieji turėjo galimybę įveikti logines užduotis išbandymų kambaryje „Bebaimių 12+“. Renginio dalyvius sudomino interaktyvios pramogos: šokių maratonas, boulingo žaidimas bei ekstremalūs pojūčiai, užsidėjus virtualios realybės akinius.

Pramoginio pikniko metu visi vaišinosi bibliotekininkų išvirta šiupiniene, kava, arbata, spragėsiais bei riestainiais. Pavykusį renginį bibliotekininkai žada organizuoti ir kitais metais.

Muziejuje gamino užrašines

Rugsėjo 1-ąją daug lankytojų sulaukė ir Šilutės H.Šojaus muziejus.

Edukacinėje programoje moksleiviai rišo, spaudė specialią Rugsėjo pirmosios užrašinę „Kad sėkmė ne tik moksluose lydėtų“ ir pynė laimės juosteles.

Šventinės dienos popietę moksleiviai, tėvai, pedagogai buvo laukiami muziejaus ekspozicijose. Muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė sakė, kad į nemokamą ekskursiją atėjo labai daug mokinių ir tėvų.

„Norim, kad muziejuje būtų kuo daugiau jauniems žmonėms patrauklių užsiėmimų“, – sakė ji.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.