Rugsėjo 6 d. Šilutės uoste – 6-asis Lietuvos žuvienės virimo čempionatas

2014 zuvienes plakatas  LAIKRASCIUI* 6-ajame žuvienės virimo čempionate bus įteikti čempionų skolos žiedai 1-ojo ir 2-ojo čempionatų nugalėtojams.

Kadangi čempiono žiedai nugalėtojams buvo pradėti teikti tik nuo 3-iojo čempionato, o žuvienės virimo čempionu galima tapti tik vieną kartą gyvenime, tai pirmųjų dviejų čempionatų nugalėtojai liko nuskriausti – be žiedų. Šią skriaudą ištaisysime šiais metais, įteikdami čempionų žiedus 1-ojo čempionato nugalėtojui – Ventės ir Šturmų bendruomenės virėjui Helmutui Jokaičiui ir 2-ojo čempionato nugalėtojui – Liberalų sąjūdžio virėjui Jonui Purliui.
* Šių metų naujiena – įspūdingas prizas „Žuvienės sriubos“ kategorijos laimėtojui. Prizą kuria mūsų krašto juvelyras, emalio meistras Adomas Milukas, o prizo gamybos kaštus padengia Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Tik nepagalvokite, kad iš seniūnijos pinigų…

* Pagrindinį viso čempionato nugalėtojo prizą – čempiono žiedą ir šiemet kuria dailininkas iš Kintų Romas Tarvydas. Jo gamybos išlaidas dengia Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis.

* Žmonėms, daug prisidėjusiems prie žuvienės virimo čempionatų organizavimo, bus įteikti specialūs fotokalendoriai. Jų bus išleista tik 200 vienetų. Šiame kalendoriuje užfiksuotos įsimintiniausios visų penkių praėjusių čempionatų akimirkos.
Už nuotraukas esame labai dėkingi „Pamario“ laikraščio fotokorespondentei Laimutei Putriuvienei ir, žinoma, jau 10 metų mūsų mieste dirbančiai „Šarūno reklamai“ – visi maketavimo ir spausdinimo darbai gula ant jų pečių.

* Komandų susidomėjimas čempionatu ir šiemet – milžiniškas. Virti žuvienę nori ir nemažas būrys naujokų iš įvairių Lietuvos vietovių.

* Praėjusių metų įspūdinga „Retromobile“ komanda iš Kauno, laimėjusi „Žuvies sriubos“ kategorijoje III vietą, šiemet ketina stebinti publiką toliau. Jie pristatys savo naujausią eksponatą – legendinį automobilį iš garsiosios rusų kino komedijos „Operacija Y ir kiti Šuriko nuotykiai“. Kas tai per automobilis, kol kas nesakysime. Ateikite, ir patys pamatysite!

* Nepamirškite, kad komandų registracija tebevyksta – registracijos anketa yra Savivaldybės interneto svetainėje silute.lt, skyrelyje „Žuvienės virimo čempionatas“. Jeigu norite dalyvauti čempionate, nelaukite paskutinės akimirkos, nes Šilutės mažųjų laivų uostas – ne guminis. Pritrūkus vietų, būsime priversti komandų registraciją sustabdyti.

* Lietuvos žuvienės virimo čempionatas – nemokamas. Žuvienių bus pačių įvairiausių, todėl rekomenduojame savaitę iki čempionato žuvienės nevalgyti, kad skonio receptoriai būtų pasiilgę šio mūsų vandenų krašto karališko patiekalo!

Pagarbiai – Žuvienės virimo čempionato vyriausiasis šefas Marijus BUDRAITIS