Rugsėjo kritulių norma jau viršyta trečdaliu

Taip po ketvirtadienio liūties atrodė Šilutės dailininkų kalvės klasė pusrūsyje. / Audriaus Sirtauto nuotr.

Iki pirmadienio ryto gamta jau trečdaliu viršijo įprastą rugsėjo mėnesio kritulių normą Pamaryje, o ketvirtadienį per parą iškrito toks kritulių kiekis, koks įprastai iškrenta tik daugiau nei per pusę rugsėjo.

„Šilutės gatvėmis plaukėme kaip per potvynį į Rusnę”, – taip ketvirtadienio priešpietį Šilutę užklupusią liūtį apibūdina į ją patekę žmonės.

Tądien gatvės patvino taip greitai, kad daug vairuotojų baimindamiesi, jog automobilis visai sustos vidury vandens, patys apie pusvalandį stovėjo dar neapsemtose vietose.

Į nepavydėtiną padėtį liūtis įstūmė Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogus, mat patvino šios mokyklos pusrūsyje esanti klasė. Tokioje padėtyje menininkai šiemet atsiduria jau antrą kartą, o apskritai potvyniai mokykloje padažnėjo per pastaruosius porą metų.

Šilutės hidrometeorologijos stoties vyr. stebėtoja Onutė Bubulienė suskaičiavo, kad per rugsėjo 15-osios parą Šilutėje iškrito 56,1 mm kritulių. Palyginkite: visos antrosios šio mėnesio dekados norma yra tik 34 mm, o viso mėnesio norma – 96 mm.

Iš viso nuo rugsėjo 1-osios iki vakarykščio ryto Pamario žemė jau sugėrė 126,7 mm kritulių. Tai žymiai – net 30,7 mm – viršyta viso mėnesio norma.

Dėl liūčių praėjusios savaitės pabaigoje patvino Šyša. Vanduo netgi apsėmė tiltelį ties Darbininkų kvartalu. / Šarūno Stanciko nuotr.Dėl liūčių praėjusios savaitės pabaigoje patvino Šyša. Vanduo netgi apsėmė tiltelį ties Darbininkų kvartalu. / Šarūno Stanciko nuotr.Dėl liūčių praėjusios savaitės pabaigoje patvino Šyša. Vanduo netgi apsėmė tiltelį ties Darbininkų kvartalu. / Šarūno Stanciko nuotr.Dėl liūčių praėjusios savaitės pabaigoje patvino Šyša. Vanduo netgi apsėmė tiltelį ties Darbininkų kvartalu. / Šarūno Stanciko nuotr.