Ruošiamės Kalėdoms: kokios dekoracijos papuoš kiemą?

Jaučiate, kaip kasdienę rutiną pamažu vis labiau užpildo kalėdinė nuotaika? Prekybos centrai, lauko erdvės bei daugelio namų aplinka jau ruošiasi gražiausioms metų šventėms. Be jokios abejonės svarbu pakankamai dėmesio skirti ne tik namų interjerui, bet ir kiemui. Kokias dekoracijas naudoti, kad jūsų kiemas šventiniu laikotarpiu dovanotų tiek jums, tiek aplinkiniams jaukumą ir kalėdinę dvasią? Štai keletas idėjų!

Spygliuočių šakos vainikuose ar girliandose

Kokios žiemos šventės be tradicinių žaliųjų akcentų – spygliuočių šakų? Tiems, kurie mėgsta natūralumą, puikiai tiks šventinės dekoracijos iš gyvų eglės, kėnio ar pušies šakų. Kitais atvejais pasitarnaus dirbtiniai motyvai. Ką kursite, priklauso tik nuo fantazijos. Tradiciniai vainikai ant durų, girliandos principo vainikai ant tvoros ar laiptų turėklų, o galbūt spygliuočių kompozicijos dailiuose vazonuose? Būkite kūrybingi. Visgi bet kokiu atveju svarbu išlaikyti vientisumą. Pasirinkite, ar puošite vainikus bei įvairias kompozicijas natūraliais akcentais, ar visgi rinksitės daugiau blizgučių ir pirktinių dekoracijų. 

Rankų darbo kūryba – žaisminga idėja

Ruošimasis šventėms gali būti labai smagus ir įtraukiantis visus šeimos narius. Kurkite visi kartu, paverskite ruošimosi laiką savotišku žaidimu. Bendromis jėgomis pagamintos dekoracijos taps unikaliu svečius pasitinkančiu elementu. Jokia paslaptis, kad dekoracijos parduotuvėse neretai kainuoja didelius pinigus, tad kodėl nepamėginti jų pagaminti patiems? Be jau minėtų tradicinių vainikų kiemo aplinką, įėjimą į namus ar terasą galima papuošti originaliais rankų darbo gaminiais: dekoracijomis iš medžio, žievės, kankorėžių ir panašių žaliavų, skulptūrėlėmis ar netgi senomis rogutėmis, slidėmis, pačiūžomis, kurias galima žaismingai atkurti ir panaudoti kaip kiemo dekoraciją. Jei būsite drąsūs, net ir netikėčiausios idėjos pavirs gražia realybe. 

Šviesų žaismas – kaipgi be jo?

Kalėdos be švieselių tikriausiai neįmanomos, tiesa? Iš tikrųjų, lempučių girliandas, žibintus ar šviečiančias dekoracijas galima laikyti savotišku kalėdiniu simboliu. Tokiu laikotarpiu, kai dienos trumpos, o temsta labai anksti, šviečiantys elementai padeda įnešti į lauko erdvę jaukumo, saugumo ir šventinės nuotaikos. Šioje vietoje pasirinkimas stebina gausia įvairove: skirtingų spalvų ir lempučių dydžių girliandos, šviečiantys kabeliai, žibintai, dekoratyviniai burbulai, dekoracijos, užuolaidų tipo girliandos, LED varvekliai ir daug kitų galimybių. Šviečiančiais akcentais puošti galima ne tik namo kontūrus ar kieme augančią eglutę. Puikiai atrodys ir girliandomis nusėtas bet kuris kitas medis, žiburėliai ant laiptų ir takų. Žaiskite su skirtingomis šviesomis ir kurkite savo kalėdinę pasaką!