Ruoštis potvyniui turi ir elektrikai

ROL 3080Lietūs nesiliauja, tad ir vanduo vienur kyla, kitur krenta. Rajone apsemta apie 380 metrų vietinės reikšmės kelių, apie 100 metrų ruožas apsemtas ir kelyje Šilutė – Klaipėda, netoli Priekulės. Čia vandens gylis vakar siekė apie 12 cm. Bet tai ne potvynio, o lietaus vanduo.

Kelius semia lietaus vanduo

Toliau kyla Minijos vandens lygis. Ties Kartena per parą iki ketvirtadienio ryto jis vėl pakilo 42 cm ir vakar rytą čia buvo pasiektas 390 cm lygis. Stichinė riba čia yra 520 cm, taigi iki jos dar toli.

Ties Priekule Minija nuslūgo 8 cm ir vakar čia jos vandens lygis buvo 541 cm, kai riba yra 560 cm. “Bet šioje vietoje vanduo ir toliau kils, nes ateina jo banga nuo Kartenos”, – sako Savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Romualdas Renčeliauskas.

Ties Lankupiais Minijos vanduo 3 cm nukrito, jo lygis vakar buvo 754 cm (stichinė riba yra 825 cm).
Mūsų Šyša paskutiniąją parą pakilo 10 cm ir vakar pasiekė 240 cm lygį. Iki ribos čia dar toloka, ji yra 305 cm.

Kad ir lėtai – po 3-5 cm, bet kyla ir Nemunas. Panemunėje jo lygis vakar buvo 220 cm (riba – 720 cm), Šilininkuose – 174 cm (riba – 550 cm), o Rusnėje 230 cm (riba – 290 cm).

Be kelio į Klaipėdą, yra apsemti ir rajoniniai keliai, bet neišvažiuojami tik 2 iš jų: Priekulė – Sakūčiai – Ventė ir Žemaitkiemis – Vabalai. Juose apsemti 50-300 m ruožai, vandens gylis – apie 25 cm. Iš Povilų į Miniją ir iš Rusnės į Plaškius per Galzdonus nuvažiuoti galima, nes čia vandens yra tik iki 10 cm. Visur pastatyti įspėjamieji ženklai.

Pirmieji pranešimai apie semiamus rūsius jau gauti iš Švėkšnos – ir čia žemė nebesugeria lietaus vandens.

Gyventojai potvyniui nesiruošia

Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnyba kartu su Šilutės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais jau lanko apsemiamų vietovių gyventojus. Specialistai tikrina, kaip jie pasirengę potvyniui.

Aplankyti Pagrynių ir Žalgirių gyventojai, kurie, pasak R.Renčeliausko, ne visi tinkamai pasirengę sutikti stichiją. “Žmonės tikina, esą potvynis dar toli, nėra ko skubėti. Bet jie turėtų sukaupti daugiau žvakių, žibalo, degtukų, maisto produktų, apžiūrėti savo valtis. Speigo dar nesulaukiame, tad vandenėlis gali plūstelti ir anksčiau, nei tikimės”, – sakė R.Renčeliauskas.

Jis taip pat kreipiasi į LESTO atstovus, kad šie irgi apžiūrėtų savo įrangą apsemiamose sodybose, mat neseniai praūžusi audra pridarė daug žalos, tad elektros tiekimo linijos gali būti pažeistos. Be to, elektrikai turėtų pasirūpinti, kad apsėmus sodybas galėtų iki jų privažiuoti ir suteikti reikalingą pagalbą gyventojams.