Rusnė bandys drausminti kelių gaidelius

© silutesnaujienos.ltSenyvo amžiaus, prasta sveikata besiskundžiantys rusniškiai savo kieme jaučiasi kaip nedrausmingų vairuotojų įkaitai.

Nuolatinė baimė pakliūti po ratais, triukšmas ne tik dienomis, bet ir naktimis – tokia yra Nemuno gatvėje gyvenančių rusniškių kasdienybė. Padėti pažaboti pro jų kiemą kelią trumpinančius kelių chuliganus rusniškiai kreipėsi į savivaldybės Eismo saugumo komisiją.

Bijo išeiti į kiemą

Nors prieš pradėdamas svarstyti Rusnėje, Nemuno gatvėje, gyvenančių žmonių prašymą riboti eismą šioje gatvėje, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Romualdas Renčeliauskas užsiminė, kad klausimas gali būti vertinamas prieštaringai, komisijos nariai gana greitai vieningai priėmė sprendimą.
DSC 0017
Tryliktuoju numeriu Nemuno gatvėje pažymėto namo gyventojų interesams atstovaujantis Vytautas Morkevičius pasakojo, kad nesiimant jokių saugumo priemonių, ateityje galima sulaukti skaudžios nelaimės. Nesilaikydami saugaus greičio, įžūlūs vairuotojai lekia tiesiai per gyvenamojo namo kiemą, keliu, kuris, deja, yra įteisintas.

Rusniškis pasakojo, kad anksčiau Nemuno gatvės 13-ajame name gyveno buvusioje Žuvininkystės inspekcijoje dirbančių žmonių šeimos. Keliukas tuo metu vedė tik iki jų namų kiemo. Tačiau laikui bėgant tuometiniai gyventojai, taupydami laiką, į miestelį vedantį keliuką išvažinėjo pro savo daržus. Ilgainiui jį susitvarkė taip, kad jis buvo įteisintas.

Nusileidę nuo Atmatos tilto, daug vairuotojų, norinčių pasiekti prieplauką, esančią prie senojo tilto, suka tiesiog į kairėje pusėje esantį Nemuno gatvės kiemą ir taip trumpina kelią iki prieplaukos.

Nemuno g. 13-ame name gyvenantys žmonės, pasak V.Morkevičiaus, jaučiasi nesaugūs. Senyvo amžiaus gyventojai dažnai bijo nueiti iki kieme esančių sandėliukų, nes nežinia, kada iš už sandėliukų gali išlėkti automobilis.

„Vieną vakarą suskaičiavau, kad per valandą kiemu pravažiavo 9 automobiliai. Prieš metus čia jau įvyko du nemenki eismo įvykiai. Vienas dideliu greičiu per kiemą pralėkęs automobilis ties buvusiu paštu numušė du stulpus, o pats nučiuožė į kitą gatvės pusę. Kitą kartą automobilis įlėkė į medinę trobą ir sustojo tiesiai prie stalo, kur alkoholiu vaišinosi dvi moterėlės“, – prisiminė V.Morkevičius.

Sprendimą rado greitaieismo saugumas rusne

Laikinai Rusnės seniūno pareigas einantis Aleksas Dulskas sutiko, kad kelias, apie kurį kalbama – pavojingas, tačiau visiškai juo riboti eismą siūlyti nedrįso, nes tokiu atveju, pasak A.Dulsko, nukentėtų ir pas namo gyventojus atvažiuojantys giminaičiai, kurie būtų baudžiami už kelių eismo pažeidimus.

Apsvarsčiusi galimus variantus, komisija nutarė, kad logiškiausia būtų prie įvažiavimo į kiemą pastatyti akligatvio ženklą, o kelyje ties pylimu pastatyti užtvaras. Tokiu būdu vairuotojai žinotų, kad kelias veda „į niekur“, tačiau į savo kiemą galėtų įvažiuoti patys gyventojai ar jų svečiai.

Tokiam sprendimui pritarė ir Rusnės seniūno pareigas einantis A.Dulskas, ir gyventojams atstovaujantis V.Morkevičius.