Rusnės bendruomenei – 1719 eurų, surinktų Žuvienės virimo čempionate

Jau 13-ąjį kartą iš viso ir 2-ąjį kartą Rusnėje ką tik nuvilnijęs Žuvienės virimo čempionatas buvo naudingas rusniškiams – bendruomenei „Rusnės sala“ perduota jo metu surinkti 1 719 eurų. Šią sumą suaukojo žuvienės ragautojai, o rusniškiai ją žada panaudoti taip, kad galėtų pasidžiaugti ir visi vietiniai, ir miestelio svečiai.

Visuose kiemeliuose ant stalų stovėjo trilitriniai stiklainiai, į kuriuos žuvienės ragautojai galėjo įmesti centų arba eurų.

Trilitriniai stiklainiai Žuvienės virimo čempionate dalyvaujančioms komandoms buvo pradėti dalinti tuomet dar Šilutės senojo turgaus aikštėje vykusio 10-ojo čempionato metu. Renginio organizatorius Marijus Budraitis prisimena, jog tuomet surinkti beveik 800 eurų buvo perduoti Šilutės neįgaliųjų draugijai. 11-ojo čempionato metu surinkta bene 537 eurai, kurie atiteko rajono jaunimo iniciatyvoms.

Šių skulptūrų aplinką rusniškiai tvarkė, kai pernai jiems buvo atiduota 1300 surinktų eurų.

12-asis čempionatas jau vyko Rusnėje, ir tuomet vietos bendruomenei buvo perduoti 56 stiklainiai su bendra 1300 eurų suma. Rusniškiai šiuos pinigus, šiek tiek pridėję ir savų, panaudojo tvarkydami prie įvažiavimo į miestelį pastatytų skulptūrų aplinką.

Šiemetinio čempionato metu žuvienių ragautojai į stiklainius iš viso sumetė 1719 eurų sumą. Tiesa, bendruomenei „Rusnės sala“, pasak jos pirmininko Sauliaus Bukanto, buvo perduoti tik 36 stiklainiai. Pirmininkas sako šiemet neturėjęs galimybės čempionato pabaigoje pats pereiti visus kiemelius, tad kai kurių komandos greičiausiai net nebežinojo, kam tuos stiklainius atiduoti.

S. Bukantas sako, jog bendruomenės nariai džiaugiasi tokia solidžia suma. Tiesa, kur ją panaudos dar nespėjo susitarti, mat tam ir laiko nebuvo. Tačiau neabejoja, kad pinigai bus panaudoti tokiam reikalui, kuris turėtų išliekamąją vertę ir džiugintų visus.