Rusnės festivalis gera muzika jau 12-ąjį kartą nugalėjo permainingą orą

Tradiciniu renginiu tapęs muzikos ir pramogų renginys Rusnės festivalis jau 12-ąjį kartą sukvietė Klaipėdos regiono dainininkus bei ansamblius į didžiulę dainos ir muzikos šventę.

Koncertus stebėjo tūkstantinė minia.

Penktadienį ir šeštadienį mažiausiai pora tūkstančių žiūrovų rinkosi į tradicinę Rusnės švenčių vietą prie Atmatos upės. Akivaizdu, kad žiūrovai buvo ne tik vietiniai, šimtai automobilių sustojo visose miestelio gatvėse. Tiek festivalio atlikėjams, tiek žiūrovams nerimą kėlė tik „generalinis rėmėjas“ – oras. Pirmąjį koncerto vakarą visi žiūrovai buvo permerkti lietaus, tačiau apie pusę tūkstančio jų vis tiek sulaukė 50 balandžių saliuto ir tiek pat metų jubiliejų mininčios Džono Lenono (John Lennon) dainos paminėjimo bei Stano koncerto.

Kitą dieną orai pasitaisė, tad apie pusantro tūkstančio žmonių minia išklausė festivalį iki pabaigos – „Saulės kliošo“ koncerto.

Pagerbta jubiliejinė daina

Festivalio organizatorius Vygantas Stoškus penktadienio koncerte pranešė, kad Rusnės festivalis imasi naujos iniciatyvos – savo renginio programoje pagerbti tuos legendinius muzikos kūrinius, kurie žinomi Lietuvoje ir pasaulyje. Šį kartą festivalio žiūrovams buvo sudainuota įžymiojo D. Lenono daina „Imagine“ (Įsivaizduok), kuri šiuo metu ypatingai aktuali ir mūsų šaliai.

Dainą atliko visi to vakaro koncerto atlikėjai: Kęstutis Jablonskis su grupe, grupė „Studijofona“, „Arka“ – broliai Kęstutis ir Ringaudas Stoškai, grupė AGE ir kiti.

Atliekant jubiliejinę dainą į dangų buvo paleista 50 balandžių, kurie, kaip ir daina, pasak V. Stoškaus, simbolizavo pasauliui taiką.

Vyko jaunimo grupių konkursas

Antrąją festivalio dieną įvyko Klaipėdos regiono geriausių jaunimo muzikos grupių koncertas – konkursas šviesios atminties žinomo Šilutės muzikos pedagogo Bronislovo Bučiaus taurei bei piniginiam 300 eurų prizui laimėti. Šiame konkurse dalyvavo 16 grupių iš Klaipėdos regiono – Klaipėdos, Skuodo, Palangos, Gargždų, Šilutės konkursantai atliko po tris dainas.

Konkursą laimėjo grupė iš Klaipėdos „Empty Set“. Konkurso nugalėtojus ir prizininkus apdovanoti organizatoriai pakvietė festivalyje dalyvavusį Šilutės rajono merą Vytautą Laurinaitį bei Seimo nario Zigmanto Balčyčio atstovą, savivaldybės politiką Arūną Pupšį.

Šalia paminklo Hermanui Kalenbachui ir Mahatmai Gandžiui, ant pontoninio laivo grojo žydų jaunimo ansamblis „Rakija Klezmer Orkestar“, kuriuos išgirsti panoro nemažai klausytojų.

Po nominantų apdovanojimo, artėjant festivalio pabaigai daugiausia klausytojų sutraukė grupė „Saulės kliošas“. Šio koncerto metu lazerinių šviesų šou įgyvendino alytiškis Gintautas Stonys. Tūkstantinė minia ne tik klausėsi, bet ir šoko iki pat festivalio pabaigos. Festivalį 24 valandą užbaigė fejerverkai.

Edukacijos ir žaidimai

Dvi dienas išklausyti po 8 valandas vykusius koncertus žiūrovams būtų buvę sunku, jeigu organizatoriai nebūtų sukvietę įvairių laisvą laiką užimančių atrakcijų vedėjų. Daug žmonių patraukė Pamario krašto edukatoriai, kurie su mažaisiais žiūrovais kartu piešė ir gamino lėktuvų modelius, pynė bučiukus, vaišino kafija.

Kelios dešimtys jaunuolių Rusnės festivalio metu dalyvavo pažintiniame žygyje „Tekanti Lietuvos siena“. Jaunimas Nemuno pakrante keliavo nuo Šilininkų iki Rusnės – Fridricho Bajoraičio keliais. Šį projektą pagal Šilutės rajono savivaldybės jaunimo programą įvykdė asociacija „Pamario vakarai“, Salos etnokultūros ir informacijos centras bei šio žygio koordinatorė Rasa Dragenytė. Festivalio metu vyko loterija, kurioje buvo galima laimėti rėmėjų įsteigtų prizų.

Rusnės festivalio organizatoriai Vygantas Stoškus, Šarūnas Stancikas, Mindaugas Stancikas ir Kęstutis Keršis dėkoja visiems aplankiusiem festivalio koncertus. Taip pat dėkoja ir dalyviams, kurie elgėsi kultūringai ir festivalis praėjo be nelaimingų įvykių.

Tarp poros dešimčių festivalio rėmėjų organizatoriai ypač dėkoja išskirtiniams rėmėjams: Šilutės rajono savivaldybei, UAB „Įtampa“, kuriai vadovauja Gediminas Bekeris, UAB „Šilutės komunalininkas“, vadovas Audrius Benkunskas bei UAB „Tima“, vadovas Petras Juraška.

Komercijos direktorius, korespondentas