Rusnės istorijoje naujas puslapis: įvyko pirmosios savanorių ugniagesių pratybos

Rusnės bendruomenė atvertė naują istorijos puslapį – Rusnėje atkūrus savanorių ugniagesių tradicijas, pirmasis Savanorių ugniagesių tuntas jau suorganizavo ir praktines pratybas.

Pratybų metu išbandyta bendruomenės įsigyta naujausių technologijų, 500 litrų talpos gaisrinė priekaba su mobiliu, aukšto slėgio spaudimo siurbliu. Gesindamas gaisrą tokį siurblį valdyti gali vienas savanoris ugniagesys, be papildomos pagalbos.

Efektyviam gaisrų gesinimui bus naudojama ir naujausia „Bonpet“ gesinimo medžiaga, sunaudojanti 20 kartų mažiau sudrėkintų cheminių medžiagų, nei gesinant tik vandeniu. Iškilus kritinei situacijai ir prireikus skubios pagalbos, savanoriai ugniagesiai bus informuojami apie pagalbos poreikį, pasitelkiant inovatyvią ir Suomijoje jau ištestuotą informavimo ir valdymo sistemą, veikiančią mobiliajame telefone.

Rusnės savanoriai ugniagesiai ne tik savarankiškai gesins gaisrus, bet ir telks vietos gyventojus aktyviai dalyvauti įgyvendinant gaisrų prevencijos priemones, saugant nuo gaisrų žmonių gyvybes, sveikatą, turtą ir aplinką. Jie taip pat vykdys vietos gyventojų švietimą gaisrų prevencijos srityje, organizuos mokymus apie priešgaisrinę saugą, krizių valdymą ir civilinę saugą, supažindins su priešgaisrinės saugos reikalavimais.

Pratybų metu savanorių ugniagesių ambasadorius Gintaras Martinkėnas akcentavo: „Kai visoje Lietuvoje priešgaisrinė sistema optimizuojama, Rusnės bendruomenės nariai įkūrė pirmąjį Lietuvos savanorišką ugniagesių tuntą bendruomenės lėšomis. Taip jie įrodė, kad gerovės valstybę sėkmingai kuriame mes patys“.

Savanorių ugniagesių tunto inf.