Rusnės mokykla pradėjo 430 metų jubiliejaus renginių maratoną

rusnes mokyklos jubiliejus lackoSekmadienį Rusnės pagrindinėje mokykloje įvyko salos dainuojamosios poezijos žvaigždyno ir svečių koncertas. Taip ši mokykla pradėjo savo 430 metų jubiliejaus paminėjimo renginių maratoną. Koncerto organizatorius – 51-osios laidos abiturientas, muzikos entuziastas Valdas Lacko su bendraminčiais.

Absolventų dovanos

Pirmasis jubiliejinių renginių koncertas „Varom į Rusnę“, pasak mokyklos direktorės Giliaros Peteraitienės, organizuotas rusnes mokyklos jubiliejus salebuvusių jos absolventų iniciatyva kaip dovana mokyklos bendruomenei. Ji visų koncerto dalyvių akivaizdoje dėkojo tokios dovanos idėjos autoriui V.Lacko.

Pedagogė, kultūros renginių organizatorė Solveiga Mockienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad mokyklos 430-mečiui planuojami mažiausiai dar 7 renginiai – šokių ir dainų koncertai, spektakliai, parodos, teminės viktorinos, kuriuos organizuos buvusios mokyklos mokinės: Violeta Mažutytė – Benetienė, Jolita Švagždienė, Rasa Jakavičiūtė – Gailiuvienė, Živilė Dimšaitė – Martinaitienė, Vaiva Dimšaitė – Andriulevičienė, Loreta Vaidilaitė – Stanelienė, Violeta Lengvinienė, Violeta Domanskienė, Aušra Šlažienė. Renginiai vyks bemaž kiekvieną likusį šių metų mėnesį.

Salos estrados žvaigždės

Sekmadienio koncertą pradėjo mokyklos absolventė, dainuojamosios poezijos entuziastė, rusniškiams labiau žinoma kaip mėgėjiško teatro studijos aktorė Inesa Bukantienė.

Renginio vedėjas Voitiechas Deniušas jaunesnysis visų prašė didžiausio palaikymo, nes I.Bukantienė su gitara rankoje viena rusnes mokyklos jubiliejus nidas peckysscenoje pasirodė pirmą kartą. Nors atlikėjai jaudulys kišo koją, tačiau geranoriški klausytojai aplodismentais užgožė visus nesklandumus.

Aplodismentų netrūko ir kitam buvusiam mokyklos absolventui, didesnę patirtį scenoje turinčiam Rusnės dainuojamosios poezijos kūrėjui Nidui Pečkiui. Renginio vedėjui jį pristačius kaip gerai žinomą dainų atlikėją, Nidas buvusių mokytojų akivaizdoje prisipažino, kad pastarieji jį prisimena labiau kaip neklaužadą. Tačiau tuo pat metu pasidžiaugė, kad laiku sustojo ir ėmė gyventi kitaip.

Naujiena Rusnės estradoje tapo neseniai už rusniškio ištekėjusi Gerda Belokopytova, kuri, žiūrovų nuomone, savo tvirtu balsu galėtų pretenduoti ir į televizijose organizuojamus konkursus.

Koncertavo V.Lacko pakviesti bičiuliai iš Klaipėdos, Gargždų, Šilutės. Vakaro vinimi, kaip ir turėjo būti, tapo V.Lacko ir jo šeimos narių – sesers Vitos ir sutuoktinės Vainoros dainos.