Rusnės seniūnija konkuruoja dėl geriausios Lietuvos seniūnijos vardo

rusneŠilutės savivaldybės Rusnės seniūnija pateko tarp 32 Lietuvos seniūnijų, kurios varžysis dėl geriausiųjų vardo Nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finale.

Valstybės atkūrimo 100 – mečiui skirtą konkursą inicijavo Kultūros ministerija, siekdama skatinti bendruomeniškumą, stiprinti vietos savivaldą. Iš viso konkurse buvo sulaukta per 60 paraiškų, kuriose konkurso dalyviai pristatė per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, padėjusius suvienyti bendruomenę, įtraukti jos gyventojus į įvairias veiklas ir atnešusius lauktų pokyčių seniūnijų gyvenime.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė tik iš „Šilutės naujienų“ sužinojo, kad seniūnijos kartu su bendruomene „Rusnės sala“ pateikta paraiška yra atrinkta kitam konkurso „Valstybę kuriame mes“ etapui. Seniūnė sakė, kad konkursui teikiami dokumentai buvo pildomi prieš metus. Konkursui reikėjo koncentruotai pristatyti seniūnijos svariausius veiklos epizodus už penkerius metus. „Nemažai buvo darbelio, tačiau jis naudingas ne vien tik konkursui, bet ir pačiai rusniškių istorijai“, – mano seniūnė. 

Visi konkurso dalyviai teikė paraiškas keturiose nominacijose: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“, „Už tautinės savimonės puoselėjimą“, „Už kūrybiškumo ugdymą“ ir „Už saugią Lietuvą“. Seniūnijos galėjo pretenduoti ne daugiau, kaip į dvi nominacijas. Aktyviausiai nacionaliniame konkurse dalyvavo Kauno rajono savivaldybės seniūnijos – sulaukta net 20 paraiškų.

Konkursui pateiktuose projektuose seniūnijos atskleidė, kaip bendromis pastangomis buvo gerinama gyvenamoji aplinka, saugomas tradicinis kraštovaizdis, tvarkomi kultūros paveldo objektai. Nemažai projektų susiję su vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymu bei įvairių užimtumo veiklų organizavimu. Seniūnijos nemažai dėmesio skyrė ir saugios kaimynystės iniciatyvų skatinimui, socialinės atskirties grupių įtraukimui į bendruomenės veiklas. Dalis konkurso dalyvių pristatė ilgus metus puoselėjamas krašto istorijos, kultūros ir tautinio paveldo iniciatyvas, gimtosios kalbos, tarmių išsaugojimo tradicijas.

Rusniškiai konkuruoja nominacijoje „Už kūrybiškumo ugdymą“. Antrajame etape jiems varžytis teks su Alytaus rajono savivaldybės Alovės seniūnija, Kauno miesto savivaldybės Aleksoto seniūnija, Šakių rajono savivaldybės Kidulių seniūnija, Biržų rajono savivaldybės Vabalninkų seniūnija, Joniškio rajono savivaldybės Kepalių seniūnija, Molėtų rajono savivaldybės Dubingių seniūnija, Trakų rajono savivaldybės Aukštadvario seniūnija.

Pasak D.Drobnienės, dabar į seniūniją atvyks konkurso dalyvių vertinimo komisija, kuri vietoje tikrins atliktus darbus. Taip trečiajame etape bus išrinktos geriausios seniūnijos kiekvienoje nominacijoje. Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio mėnesį. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.