Rusnės specialiojoje mokykloje – saugu ir gera

RUSNES SPEC kompiuteriaiRusnės specialiojoje mokykloje mokosi nuo 7 iki 21 metų vaikai ir jaunuoliai, turintys įvairių intelekto sutrikimų, psichofizinių negalių.

Baigę mūsų mokyklą mokiniai turi galimybę mokytis profesijų, integruotis į visuomenę. Jie gali mokslus tęsti profesinėse mokyklose Šilutėje, Žemaičių Naumiestyje, Klaipėdoje, kur įgyja virėjo, apdailininko statybininko specialybę.

Svarbiausia – vaiko interesai

Lietuvos mokyklose sparčiai mažėja mokinių skaičius, todėl bendrojo ugdymo mokyklose „integruojami“ specialiųjų poreikių vaikai. Mes – už protingą inkliuzinį tokių vaikų ugdymą tarp sveikų bendraamžių, tačiau kiekvieno vaiko situaciją turi atsakingai įvertinti mokyklų vadovai, tėvai. Dažniausiai laimi mokykla, gaudama papildomą mokinio krepšelį ir garantuotą klasės komplektą, bet pralaimi vaikas ir jo tėvai.

Siūlome visoms institucijoms pirmiausia pasižiūrėti į vaiko interesus, teisingai įvertinti jo galimybes ir galimas sėkmes bei nesėkmes bendrojo lavinimo įstaigoje.

Susidūrėme su ne vienu atveju, kai į mūsų mokyklą atėjo buvę „integruoti“ vaikai, kurie, sulaukę 10-12 metų, nesugeba skaityti, skaičiuoti.

Individualiai mokomi ir papildomai ugdomi

Mūsų mokykloje mokymo programos – lengvesnės negu bendrojo ugdymo mokyklose. Klasėse mokosi nuo 6 iki 12 mokinių, todėl RUSNES SPEC. zaidziamokytojai turi galimybę dirbti su kiekvienu vaiku, pritaikydami individualias programas, kurias derina su ugdytinių tėvais, globėjais.

Lengvesnio intelekto sutrikimo vaikai mokomi siuvimo, siuvinėjimo, stalystės, buities darbų pradmenų.
Mūsų vaikai – Europos, pasaulio, šalies krepšinio, lengvosios atletikos, futbolo specialiųjų olimpiadų čempionai ir prizininkai.

Daug kūrybinės veiklos

Daug dėmesio skiriame neformaliajam vaikų ugdymui. Veikia keramikos, dekupažo, sporto, saviveiklos, kompiuterinio raštingumo ir kiti būreliai. Mokinių darbų parodos organizuojamos Klaipėdoje, Vilniuje, Šilutėje.

Nuolatos plečiasi ugdytinių akiratis – organizavome ekskursijas į Klaipėdą, Platelius, Palangą, Nidą, Kauną, Trakus, Vilnių. Ypač noriai vaikai lanko koncertus, spektaklius, parodas.

Mokykloje rengiamų švenčių metu koncertuojame patys, deklamuojame eiles, šokame, vaidiname.

Mokykloje mokiniai susitinka su įdomiais ir žymiais žmonėmis: vaistininku V.Skirkevičiumi, poetais A.Kazlauskiene, B.Gaigaliene, R.Bernotu ir kitais. Kalbama apie meilę Tėvynei, sveiką gyvenseną, toleranciją. Taip vaikus ruošiame integruotis į visuomenę.

Pas mus svečiavosi Šilutės kamerinis dramos teatras, Klaipėdos menininkai iš klubo „Žuvies akis“, ansamblis „Karčema“, šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“, atlikėjas iš JAV B.Droze ir daug kitų.

Puikios gyvenimo sąlygos

Dauguma mūsų vaikų gyvena bendrabutyje. Čia jaukūs kambariai, kiekviena grupė turi savo žaidimų kambarius su patogiais baldais, TV, CD, kompiuteriais, stalo žaidimais ir minkštais žaislais. Kiti vaikai, tėvų pageidavimu, kasdien pavėžėjami į namus mokykliniu autobusu.

Bendrabutyje įrengta jauki valgykla, kur vaikai valgo 5 kartus per dieną.

Taip pat mokykloje veikia gydomosios gimnastikos salė, psichologo, logopedo, relaksacijos, tiflopedagogo kabinetai. Medicininę kvalifikuotą pagalbą teikia gydytoja ir bendrosios praktikos slaugytoja.

Turime daug draugų Lietuvoje ir užsienyje, kurie remia mokyklą ir už tai esame jiems labai dėkingi.

Parengti projektai sporto aikštyno renovacijai, informacinių technologijų ir 2 stalių kabinetų įrangai atnaujinti. Tikimės, kad rėmėjams padedant turėsime ir sporto salę.

Esame atvira, turinti kompetentingų specialistų komandą mokykla, pasiruošusia padėti visiems specialiųjų poreikių mokiniams.