Rusniškiai darbuojasi „gluosnių kirpykloje“

gluosniu kirpyklaNuo senų laikų Rusnėje pakelės gluosniai buvo tradicinis ir neišsenkantis „kuro gamintojas“. Jų šakos buvo pagrindinis rusniškių kuras. Nuo lapkričio rusniškiai atidaro savotišką „medžių kirpyklą“, kuri veikia iki pavasario.

Gluosniai su išstypusiomis į viršų šakomis – charakteringas Šilutės krašto kelių akcentas. Nugenėtų gluosnių šakos per metus atauga apie 1 metrą. Po 8 metų šakas vėl galima genėti.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad gluosnių šakas kirsti gali visi norintys rusniškiai. Visų pirma – savo žemėse. Norint genėti šalikelėse augančių gluosnių šakas, reikia parašyti prašymą seniūnijoje. Į nurodytą vietą nuvyks seniūnijos specialistai, patikrins, kam priklauso medžiai.

D.Drobnienė aiškino, jog negenimų gluosnių šakos maždaug po 10 metų užauga tiek, kad medžio kamienas jų nebeišlaiko, šakos atplyšta nuo koto, pradeda virsti, žaloja medį. Todėl svarbu gluosnius prižiūrėti.

DSC 1320DSC 1325Gluosnių kirpykla.

Nusenusius medžius seniūnija pakeičia naujais. Štai ir dabar keturis nusenusius, išpuvusia šerdimi gluosnius seniūnijos darbinininkai nupjaus ir jų vietoje atsodins naujus.

Seniūnės žiniomis, bene seniausi gluosniai yra prie etnografinės Kazimiero Banio sodybos. Medžiams jau daugiau nei 100 metų.

Silutes naujienu LOGO copy