Rusniškiai keturioliktą kartą minėjo savo salos varduves

rusnesRusniškiai, šiemet visus savo renginius skiriantys 430-osioms savo mokyklos metinėms, prieš savaitę surengė dar vieną šventę – jau 14-ąjį kartą paminėjo Rusnės vardines.

Tokios originalios tradicijos iniciatorė – buvusi Rusnės mokyklos mokinė ir mokytoja Violeta Mažutytė – Benetienė, šiemet tituluota šios šventės Mohikane.

1994-aisiais švenčiant pirmąsias varduves sumanyta ir viktorina apie Rusnę. Tokios tradicijos prisilaikyta ir šiemet. Varžytis ryžosi 6 komandos: dabartiniai mokiniai, jau į gimnazijas iškeliavęs jaunimas, vaikų darželio darbuotojos, Salos etnokultūros centro ir seniūnijos bei moksleivių tėvų – vyrų komanda.

Besivaržantieji turėjo išmanyti savo salos istoriją, prisiminti Rusnės tiltų statybos metus, rusniškių išleistas knygas ir kitus dalykus. Pralaimėjusiųjų nebuvo, nes žinių ir draugystės dozę laimėjo visi.

Išmanumą galėjo pademonstruoti ir žiūrovai, atsakinėdami į renginio inicatorės V.Benetienės klausimus, kurių teisingi atsakymai buvo įvertinti saldainiais.

Be to, dalyviai vaišinosi kulinarinio paveldo patiekalais, plojo saviškėms dainininkėms – ansambliui „Luotužė“, kuris dainavo apie Rusnę.