Rusniškiai Muziejų dieną pamatė 3 kraštiečių spektaklius

MUZEI RUSS 4Tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“ Salos etnokultūros ir informacijos centro iniciatyva jau trečią kartą suburia rusniškius į Kazimiero Banio etnografinę žvejo sodybą.

Renginio akcentu šiemet tapo Jonavos rajono savivaldybės teatro spektaklis „Pupos“, pastatytas pagal Dalios Čepkauskaitės pjesę.

Pagrindinio vaidmens atlikėja –  Vaiva Andriulevičienė (Dimšaitė) yra gimusi ir užaugusi Rusnėje, rusniškių gerbiamo MUZEI RUSS 3saviveiklinio teatro žymūno a.a. Juozo Dimšos šeimoje. Minėto teatro režisiere dirba kita J.Dimšos duktė Živilė Martinaitienė (Dimšaitė). Todėl daugeliui atėjusių į Muziejaus nakties renginį buvo smalsu pasižiūrėti ir pabendrauti su žemietėmis.

Po spektaklio šokių kolektyvo „Rusnietis“ šokiai (vadovė Solveiga Mockienė) ir Usėnų kaimo kapelos dainos (vadovas S.Stankus) sulaikė vakaronės dalyvių dėmesį iki vėlumos.

Spektaklis ir vakaronė žvejo sodyboje buvo ne vieninteliai šeštadienio renginiai Rusnėje: Salos etnokultūros ir informacijos centre buvo paminėta Rusnės saviveiklinio teatro 60 metų sukaktis, o MUZEI RUSSRusnės mokykloje įvyko vienas iš mokyklos 430-mečio jubiliejinių metų renginių. Abiejuose renginiuose vaidino Jonavos rajono savivaldybės teatro suaugusiųjų ir jaunųjų aktorių trupės.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje:

joomplu:9229 joomplu:9234

 

spaudos remimo fondas Projektas: „Kultūros uostas: Tradicijos.”