Rusniškiai nori paplūdimio ant Kuršių marių pakrantės

Sausio 4 dieną Šilutės savivaldybėje įregistruotas bendruomenės „Rusnės sala“ prašymas, kuris sukels nemažą galvosūkį ne tik Savivaldybės administracijai, bet ir čia dirbantiems aplinkosaugininkams ir jų viršininkams Vilniuje.

Rusniškiai ir bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas S. Bukantas (viduryje) surinko beveik 1000 parašų, siekdami, kad Kuršių marių pakrantėje būtų parinkta vieta paplūdimiui.

Bendruomenė surinko 970 parašų, kad būtų parinkta vieta Rusnės saloje, Kuršių marių pakrantėje, tarp Atmatos ir Rusnaitės upių žiočių, kur norėtų įrengti paplūdimį. Rusniškiai pageidauja, kad iki parinktos vietos keliukui ir paplūdimiui būtų panaikinti rezervato apribojimai. 

Rašte teigiama, kad rusniškiai ir jų svečiai yra sąmoningi piliečiai ir įsipareigoja, jog įrengtas paplūdimys bus tinkamai prižiūrimas ir jame poilsiaujantys elgsis draugiškai aplinkai, saugos gamtą.

Bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas Saulius Bukantas pasakojo, kad rusniškiai jau seniai stebisi, jog jie, gyvenantys saloje, kurios nemaža dalis – apie 5 km ribojasi su Kuršių mariomis, neturi jokių kelių iki marių pakrantės. Taigi, nėra ir paplūdimio Kuršių marių pakrantėje.

Daugelis mano, kad toks paplūdimys būtų naudingas ne tik patiems salos gyventojams bei jų svečiams, bet ir Rusnę vis gausiau aplankantiems turistams.

S. Bukantas mano, kad 970 rusniškių parašais paremtas prašymas yra pateiktas pačiu laiku. Šilutės savivaldybė planuoja svarbius darbus: ant Kuršių marių pakrantės pastatyti apžvalgos bokštą, valyti Rusnaitės ar visų vadinamos Pakalnės upės žiotis į Kuršių marias. Taigi, tuo pačiu metu būtų galima ištirti ir parinkti paplūdimiui vietą tarp visų kitų planuojamų statybų vietų.

Nemuno deltos regioninio parko direktorius Žilvinas Čėsna, paklaustas apie paplūdimio kūrimo iniciatyvą ant Kuršių marių pakrantės sakė, kad iki jo toks prašymas dar neatėjo. Jis apgailestauja, kad bendruomenė nesikreipė ir nesikonsultavo šiuo klausimu su NDRP vadovybe.

Pasak Ž. Čėsnos, teritorija tarp Rusnaitės ir Atmatos upių žiočių tiesia linija yra apie 3 km ir ši pakrantė yra griežčiausios apsaugos – rezervato teritorijoje. Šioje teritorija nėra jokių galimybių net lankytis.

Todėl, Ž. Čėsnos nuomone, bendruomenės „Rusnės sala“ ir parašus sudėjusių rusniškių iniciatyvai, pagal dabartinius įstatymus, nėra jokios galimybės, kad rezervate būtų parinkta vieta paplūdimiui ir keliukui.

Bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas S. Bukantas sako, kad supranta, jog pradėjo sunkų ir be abejonės ilgą kovos kelią. Jis tikisi, kad tiek Savivaldybės, tiek aplinkosaugos tarnautojai rusniškiams pateiks visą informaciją apie Rusnėje esančias Kuršių marių pakrantės saugomas vertybes ir paplūdimio kūrimo perspektyvą. Pasak S. Bukanto, nei jis, nei kiti rusniškiai vilties turėti paplūdimį ir privažiavimą iki jo dar nepraranda.

Komercijos direktorius, korespondentas