Rusniškiai valdžiai guodėsi: Kultūros centre šalta, vienas bokštas virsta, kito statyba sustabdyta

Rajono vadovai jau apsilankė ir Rusnėje, naujosiose, bet dar nepilnai įrengtose Salos etnokultūros ir informacijos centro patalpose.

Šilutės policijos vadas R. Rudminas ypač didelį dėmesį skyrė vis populiarėjančiam nusikaltimui – sukčiavimui.

Į susitikimą atvykę salos gyventojai guodėsi be galo šaltomis Salos etnokultūros ir informacijos centro patalpomis, neslėpė liūdesio dėl to, kad vėl sustabdytos apžvalgos bokšto statybos, o seniūnė Dalia Drobnienė neslėpė, kad rusniškiams išsivystė priklausomybė turėti vis daugiau gėlynų.

Papasakojo apie visas sritis

Susitikti su salos gyventojais atvyko meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė, Šilutės policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas, „Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas, „Šilutės šilumos tinklų“ direktorius Vaidotas Mačiulis, F. Bajoraičio bibliotekos direktorė Laima Dumšienė bei Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.

Šilutės rajono savivaldybės vadovai, jau aplankę ne vieną rajono seniūniją, susitikę su salos gyventojais ir pasinaudodami vaizdinėmis IT technologijomis, kaip poterius pylė Tarybos, Mero ir Administracijos direktoriaus 2021 m. ataskaitų pateikimą bendruomenėms.

Meras V. Laurinaitis rusniškiams, kaip ir kitose seniūnijose, kalbėjo apie valstybės ir savivaldybės situaciją. Mero pavaduotojas S. Šeputis pasakojo apie didžiuosius Savivaldybės vykdomus projektus, kurių atsiradimu galės džiaugtis ir šios seniūnijos gyventojai. Tai – Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato rekonstrukcija bei Sporto ir sveikatingumo komplekso statybos. Administracijos direktorius V. Pozingis pasakojo apie įvykdytą melioracijos programą, polderių rekonstrukcijos darbus, o D. Žebelienė – apie kultūros, švietimo, jaunimo, sporto ir sveikatos sritis bei įgyvendintus darbus.

Kultūrininkams šalta, o bokštą teks sprogdinti

Susitikime dalyvavęs Rusnės bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas iškėlė klausimą dėl netinkamai šildomų Salos etnokultūros ir informacijos centro patalpų. Pasak jo, dėl šios problemos rusniškiai net negali vykdyti kultūrinės veiklos.

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė B. Servienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad apie padėtį rajono vadovams jau buvo žinoma. Tačiau jai buvo keista girdėti, kad Šilumos tinklų vadovas teigė apie tai girdintis pirmą kartą, nors į Rusnę jau anksčiau dėl to buvo atvykę jo pavaldiniai. Pasak B. Servienės, šildymo sezono metu centre temperatūra siekė vos nuo 9 iki 12 laipsnių šilumos. Užtai mokestis už šildymą buvo tikrai solidus – net 500 – 700 eurų.

Buvęs seniūnas V. Deniušas domėjosi, ar Šilutės šaškių – šachmatų klubui atsiras vietos naujajame sporto komplekse, nes iki šiol šaškininkai yra „mėtomi“ iš vienos vietos į kitą.

Salos etnokultūros ir informacijos centro statybos jau baigtos, dar laukia trečiasis – pastato apšiltinimo etapas. Tačiau pasak direktorės jis įvyks tik tada, kai bus parduotas buvusios Rusnės specialiosios mokyklos pastatas.

B. Servienė pasidžiaugė, kad jau po susitikimo „Šilutės šilumos tinklų“ darbuotojai buvo atvykę keletą kartų, ir šiluma centre pakilo net iki 16 laipsnių.

„Šilutės vandenų“ direktorius A. Markvaldas taip pat pasidžiaugė, kad su, anot jo, lengvai komunikuojančia Rusnės seniūne Dalia Drobniene yra lengva dirbti, ir jie supranta vienas kitą iš pusės žodžio.

Pasak A. Markvaldo, Rusnėje yra nuotekų valymo įrenginiai. Vanduo geras, nuotekos švarios. „Žilvyčių“ sode daug naujų statinių, tad reikia pakelti vandens spaudimą sistemoje, o didžiulį, 15 metų nebenaudojamą „šašą“ – senąjį vandens bokštą reikia nugriauti. Įmonė turėjusi tai padaryti už minimalią sumą atsisakė, tad bokštą reikės sprogdinti. Tai yra įmonės plane ir tai bus padaryta.

Rusniškiai turi priklausomybę

Rusnės seniūnė D. Drobnienė irgi turėjo kuo pasidžiaugti. Pasak jos, kartu su seniūnijos darbuotojais savo lėšomis senojoje Rusnės promenadoje iš senų stulpų pavyko įrengti 300 metrų apšvietimą. Seniūnė girdi ir rusniškių atsiliepimų, kad juos džiugina miestelyje įrengti gėlynai. Anot D. Drobnienės, rusniškiams jau išsivystė lyg ir priklausomybė nuo gėlių – gėlynų čia vis daugėja, rožynai plečiasi, šiemet vėl numatyta įrengti naujų. Tuo džiaugiasi ne vien rusniškiai, bet ir svečiai.

Seniūnė padėkojo „Šilutės vandenų“ direktoriui A. Markvaldui už tai, kad kapinėse atsirado geriamas vanduo, nes suremontuoti senosios pompos nebebuvo galima – nebeliko dalių. Tai didžiulė pagalba senjorams. Uostadvaryje seniūnija su bendruomenės nariais pastatė švyturį ir laivelį, kurie irgi džiugina akį.

Seniūnė apgailestauja, kad nutrauktas Uostadvario apžvalgos bokšto statybos konkursas, kuris buvo laimėtas. Paaiškėjo, kad aplinkosaugininkai neleidžia iki jo statybos vietos važiuoti sausuma, o reikalauja, kad statybininkai statybvietę pasiektų vandeniu. Dėl to smarkiai didėtų statybos kaštai, todėl konkursą laimėjusi „Kavesta“ atsisakė jį statyti.